NASZE CIAŁO KOCHA PRAWDĘ

David Servan-Schreiber

Tytuł oryginału: NOTRE CORPS AIME LA VERITE, CHRONIQUE
Tłumaczenie: Oscar Hedemann
Liczba stron: 288
Format: 143 x 205 mm
ISBN: 978-83-7985-732-6
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Data wydania: 23 marca 2016

Autor bestsellerowego Antyraka i Zdrowiej tym razem pisze o zdrowiu psychicznym. Książka zbiera teksty powstałe na przestrzeni dwunastu lat, dokumentujące holistyczne podejście do zdrowia doktora Davida Servana-Schreibera, neuropsychiatry, profesora psychiatrii klinicznej w Szkole Medycznej University of Pittsburgh, wykładowcy Akademii Medycznej w Lyonie.

 

Doktor David Servan-Schreiber w Nasze ciało kocha prawdę przypomina o znaczeniu dobrych relacji międzyludzkich, oczyszczającym komunikowaniu emocji, nieocenionej wartości medytacji, zdrowego odżywiania i uprawiania sportu. Są to nawyki przyczyniające się do pobudzenia organizmu do obrony przed rakiem, chorobami serca i depresją. Doktor Servan-Schreiber zajmował się terapią osób cierpiących na nowotwory i inne ciężkie schorzenia. Jego

ważnym wkładem w rozwój medycyny jest stworzenie nowej koncepcji walki z nowotworami, opartej na stymulacji (przy pomocy odpowiednio dobranych diet oraz stylu życia) naturalnych mechanizmów obronnych organizmu.

 

Servan-Schreiber był zwolennikiem niekonwencjonalnych metod leczenia, nie odrzucał jednak sposobów tradycyjnych.

więcej