SIEDEM ŚMIERCI EVELYN HARDCASTLE

Stuart Turton

Tytuł oryginału: THE SEVEN DEATHS OF EVELYN HARDCASTLE
Tłumaczenie: Łukasz Praski
Liczba stron: 512
Format: 143 x 205 mm
ISBN: 978-83-8125-474-8
Oprawa: twarda
Data wydania: 27 lutego 2019

O jedenastej wieczorem Evelyn Hardcastle zostanie zamordowana.

Masz osiem dni i osiem wcieleń.

Pozwolimy ci odejść pod warunkiem, że odkryjesz, kto jest zabójcą.

Zrozumiano? W takim razie zaczynamy…

 

Evelyn Hardcastle będzie umierać każdego dnia, aż do momentu, gdy ktoś odkryje, kim jest jej zabójca.

Wśród gości zaproszonych do Blackheath jest kilku ludzi, którzy próbują to zrobić. Nie mają równych szans ani równych możliwości. Stale przeżywają ten sam dzień, usiłując rozwiązać zagadkę, lecz każdy wieczór nieubłaganie przeszywa dźwięk wystrzału z rewolweru…

Jeśli Aiden Bishop nie zwycięży w wyścigu o odkrycie tożsamości mordercy, nigdy nie opuści posiadłości. Ma osiem szans: każdego ranka przez osiem dni obudzi się w ciele innego gościa... Jeśli nie uda mu się znaleźć zabójcy, cały cykl zacznie się od początku. I znów będzie musiał odkrywać, kim są jego przeciwnicy i który z nich pod eleganckim ubraniem skrywa śmiertelnie ostry nóż…

 

Agatha Christie, która triumfalnie wkroczyła w XXI wiek.

Zachwycająca łamigłówka! To najbardziej nieprzewidywalna zagadka kryminalna roku!

więcej

Recenzje

Już dawno nie czytałam powieści o tak ciekawej konstrukcji, o tak hipnotyzującej zagadce, z takim ambitnym i nieszablonowym podejściem do samego gatunku. Turton rozłożył kryminał na łopatki, dokonał intrygującej wiwisekcji i stworzył powieść iście postmodernistyczną, obłąkany melanż gatunkowy, w który wpada się jak do króliczej nory.

Olga Kowalska, Wielki Buk

Debiutancka powieść angielskiego dziennikarza Stuarta Turtona. "Siedem śmierci Evelyn Hardcastle" to tylko z pozoru kryminał retro, w rzeczywistości miks gatunków, których połączenie wydaje się ryzykowne, a które ostatecznie okazało się strzałem w dziesiątkę!

Tomasz Radochoński, Nowalijki

Zwrotów akcji, zmyłek, zaskoczeń wydaje się być w tej książce więcej niż przecinków. Tajemnica goni tajemnicę. Tropy i trupy ścielą się gęsto. Ta opowieść jest jak skomplikowana zagadka matematyczna (...). Stuart Turton stworzył niezwykle oryginalną, alegoryczną opowieść osadzoną w gatunku, którego zasady ochoczo łamał. Do tego tytuł został pięknie wydany, z rozrysowanymi w środku mapkami posiadłości i w twardej oprawie.

Marta Matyszczak, autorka serii kryminalnej "Kryminał pod psem"

Co dostaniemy, jeśli klasyczną powieść kryminalną w duchu Agathy Christie połączymy z fantastyką o zamianie ciał i pętli czasowej i doprawimy to elementami dystopii? Odpowiedź brzmi: „Siedem śmierci Evelyn Hardcastle”. Takiego połączenia kryminału, dystopii i fantastyki nigdy wcześniej nie czytałam!

Ewa Dąbrowska, Portal Kryminalny

Gdyby Agatha Christie i Terry Pratchett wzięli LSD i uprawiali seks, „Siedem śmierci Evelyn Hardcastle” byłoby ich książkowym dzieckiem urodzonym na pokwasowym tripie. Tragikomiczna, niebywale zawiła, z całą gromadą dziwacznych postaci. To zagadka zamkniętego pokoju, jakiej jeszcze nie było.

Sarah Pinborough

Ta książka wprost rozsadza umysł! Jest niezwykle oryginalna i wyjątkowa. Utkwiła mi w głowie na długie tygodnie.

Sophie Hannah

Zzieleniałam z zazdrości! Żałuję, że to nie ja napisałam tę książkę.

Jenny Blackhurst

Stuart Turton jest Szalonym Kapelusznikiem zbrodni. „Siedem śmierci Evelyn Hardcastle” jest inteligentna, wyjątkowa i emocjonująca. Oryginalna i genialna lektura – po prostu ją pochłonęłam!

Ali Land

Wspaniała, wspaniała, wspaniała! Prawdziwe dzieło geniuszu! Niesamowita, wyjątkowa książka, która nieźle namieszała mi w głowie.

Sarah J. Harris

Całkiem jakby Agatha Christie napisała scenariusz do odcinka „Czarnego lustra”. Niezwykle oryginalnie skonstruowana i porywająca powieść pełna niespodziewanych zwrotów akcji.

Glasgow Herald

Debiut Stuarta Turtona olśniewa złożonością, zadziwia diabelską przebiegłością i szokuje nieustraszoną odwagą.

Anna Stephens

Zdumiewające... jak wielką przyjemnością może być oddanie się lekturze, towarzyszenie bohaterom w ich przygodach – odkryciach i rozczarowaniach, które spotykają ich na każdym kroku, gdy próbują wydostać się z krętego labiryntu mnożących się zagadek.

Guardian

Olśniewająca! Ożywczo oryginalna, diabelnie inteligentna! Nie przypomina żadnej książki, jaką w życiu czytałem. To wielki triumf!

A. J. Finn

Rewelacyjne zakończenie nie ustępuje w niczym pokazowi fajerwerków, który jest kulminacją niesławnego wieczoru u Hardcastle’ów

Guardian

Szalone połączenie klasycznego kryminału w stylu Agathy Christie z serialem Zagubiony w czasie i niezapomnianym Dniem świstaka. Zjem swój kapelusz jeśli wkrótce nie powstanie wersja filmowa!

Sunday Express

Kup teraz
swiatksiazki.pl
26.97 zł
42.90 zł
Oszczędzasz 15.93 zł
Idź do sklepu »