Świst umarłych

Graham Masterton

Tytuł oryginału: DEAD MEN WHISTLING
Tłumaczenie: Anna Esden-Tempska
Liczba stron: 448
Format: 125 x 195 mm
ISBN: 978-83-8125-828-9
Oprawa: miękka
Data wydania: 29 stycznia 2020

To zabójstwo jest wyraźnym ostrzeżeniem dla tych, którzy lubią puszczać parę z ust: tylko milczenie może cię ocalić.

Sierżant Kieran O’Regan tropił najgroźniejszych przestępców. Teraz nie żyje. Na cmentarzu znaleziono jego pozbawione głowy ciało z wetkniętym w gardło fletem…

To makabryczne zabójstwo jest wyraźnym ostrzeżeniem dla potencjalnych informatorów: tylko milczenie może cię ocalić. O’Regan miał bowiem dostarczyć kluczowe dowody w śledztwie dotyczącym korupcji w policji.

Dochodzenie było powiązane z aresztowaniem miejscowego dealera narkotyków, który – choć nie brakowało dowodów jego winy – uniknął kary. Gangstera wsadziła za kratki nadkomisarz Katie Maguire, która za wszelką cenę chce doprowadzić tę sprawę do końca.

Ale kiedy kolejny policjant zostanie zamordowany w ten sam sposób, Katie zrozumie, że ludzie wolą milczeć niż stracić głowę…

Seria z Katie Maguire to wstrząsające thrillery tylko dla czytelników o wyjątkowo mocnych nerwach – tak realistyczne opisy są znakiem rozpoznawczym Grahama Mastertona!

więcej

Recenzje

Nie potrafię być w pełni obiektywny w przypadku twórczości Grahama Mastertona, lubię jego sposób opowiadania historii, niezależnie w jakim gatunku się prezentuje. Faktem jest, że zupełnie inaczej wypada w horrorach, a znacznie lepiej w powieściach historycznych, ale od pewnego czasu zajmuje się głównie thrillerami dotyczącymi irlandzkiej komisarz Katie Maquire. Katie jest znakomitą heroiną, twardo stąpającą po ziemi, a sama akcja nie zalicza żadnych dziwacznych zwrotów, jest fachowo poprowadzona od początku do końca. "Świst umarłych" to jeden z najlepszych tomów serii, fani będą zadowoleni.

Łukasz Radecki, Lektura codzienna

Nadkomisarz Maguire jest bystrą, zdecydowaną kobietą, od której można się uczyć asertywności. Gdy trzeba, potrafi przykopać, a gdy jest w nastroju, to do rany ją przyłóż. Jest jak iskra.

Sylwia Skorstad, RepublikaKobiet.pl

Cykl powieściowy o Katie Maguire, który narodził się w 2002 roku jako pojedyncza powieść, doczekał się właśnie dziewiątej odsłony w postaci książki „Świst umarłych”. Fabuła „Świstu umarłych” jest jak zwykle prowadzona umiejętnie, a fantastyczny warsztat doświadczonego pisarza uprzyjemnia lekturę na każdym kroku. Ten tom spodoba się wam tak, jak poprzednie powieści – to wciąż ten sam Graham Masterton i to wciąż ta sama Katie Maguire, chociaż po przejściach i nie zawsze podejmująca właściwe decyzje. Z pewnością docenicie znakomitą kreację postaci, dobrze brzmiące dialogi i dość duży ładunek emocjonalny. Jedna rzecz jest dla mnie natomiast niezrozumiała – jakim cudem producenci z Netfliksa czy HBO nie odezwali się jeszcze do Mastertona z propozycją przerobienia cyklu na mroczny crime drama? Byłby z tego wspaniały serial, a scenariusz jest w zasięgu ręki!

Piotr Pocztarek, GrahamMasterton.pl

Najnowsza powieść kryminalna Grahama Mastertona opublikowana przez wydawnictwo Albatros dosłownie ocieka krwią. Świst umarłych to przyprawiająca o ciarki lektura dla czytelników o mocnych nerwach. Powieść na pewno zadowoli fanów irlandzkiego autora oraz te osoby, którym stworzona przez niego postać nadkomisarz Maguire przypadła już do gustu. Fabuła stworzona Mastertona to niezła historia kryminalna, która trzyma w napięciu.

Agnieszka Satława, Mechaniczna kulturacja

Nowy kryminał Grahama Mastertona o zmaganiach nadkomisarz Katie Maguire ze światem przestępczym - wiadro krwi, kilka gorących scen i intrygujące zagadki kryminalne.

Sylwia Skorstad, Republika kobiet

Jeden z najoryginalniejszych autorów, który wie, jak napędzić stracha.

Peter James

Kup teraz
swiatksiazki.pl
25.49 zł
38.90 zł
Oszczędzasz 13.41 zł
Idź do sklepu »

Inne z tej serii

Inne tego autora