Totalna magia

Alice Hoffman

Tytuł oryginału: PRACTICAL MAGIC
Tłumaczenie: Danuta Górska
Liczba stron: 320
Format: 135 x 205 mm
ISBN: 978-83-8125-829-6
Oprawa: zintegrowana
Data wydania: 29 stycznia 2020

Zawsze rzucaj rozsypaną sól przez lewe ramię. Posadź rozmaryn przy furtce ogrodowej. Hoduj róże i lawendę, na szczęście.

Zakochuj się, kiedy tylko możesz…

Kiedy Sally i Gillian straciły rodziców, trafiły do domu przy ulicy Ma­gnolii, pod opiekę ciotek – Franny i Jet. Nie były to zwyczajne star­sze panie, ale jak wszystkie kobiety z rodu Owensów miały moc – potrafiły rzucać uroki i zaklęcia, a specjalizowały się w urokach miłosnych… Z tego też powodu okoliczni mieszkańcy straszliwie się ich bali… I przenieśli swój strach na nowo przybyłe siostry.

Dziewczęta dorastały we wrogiej atmosferze, wyszydzane i dręczo­ne. Nic dziwnego, że marzyły tylko o tym, żeby zniknąć. Gillian pierwsza uciekła z domu i korzystała z wolności nie zawsze w roz­sądny sposób, przez co napytała sobie sporo kłopotów. Sally, star­sza i bardziej odpowiedzialna, też wyjechała, tam gdzie nikt jej nie znał, i próbowała prowadzić normalne życie.

Ale klątwa Owensów odnalazła je obie – i los złączył je znowu, za sprawą fatalnego wypadku, tak brzemiennego w skutki, że mogła im pomóc tylko magia...

W ekranizacji tej książki główne role zagrały Nicole Kidman i Sandra Bullock!

więcej

Recenzje

Jest coś hipnotyzującego w stylu pisania Alice Hoffman. Jej opowieści są jak smakołyki, jak najpyszniejsze słodkości, które pożeramy z uśmiechem na ustach. To dlatego, że przed czytelnikiem rodzi się nie tylko opowieść o magii, o wiedźmach i czarownikach, ale przede wszystkim o dorastaniu, o inności, o szukaniu swoich własnych ścieżek, a także o poszukiwaniu swojej tożsamości. I miłości także. Bo Owensowie może i są naznaczeni klątwą, ale przed namiętnością i głębokimi uczuciami nie uciekają wcale. Pomimo ostrzeżeń. Pomimo kolejnych poniesionych strat.

Olga Kowalska, Wielki Buk

Alice Hoffman o magii, miłości i kobietach pisze jak nikt. O rzeczach, których nie da się uniknąć i takich, które można ukryć. O strachu przed swoim losem i ucieczce, ale także o akceptacji. Ta książka jest ciepła, lekka, z narracją, która płynnie przesuwa się między palcami jak wstążka albo kocie futerko.

Monika Frenkiel, NieSamąPracą...

Po „Zasadach magii", w których z klątwą mierzyła się trójka rodzeństwa, Franny, Jet i Vincent, mamy ciąg dalszy, z wnuczkami Vincenta, wybierającymi jedna po drugiej ucieczkę z ulicy Magnolii. Kto „Totalną magię" pokochał w wersji filmowej, pewnie pozostanie jej wierny, ale tak naprawdę to dwie odrębne historie i w każdej można znaleźć coś dla siebie.

Aleksandra Pańko, Przegląd

Kup teraz
swiatksiazki.pl
25.50 zł
38.90 zł
Oszczędzasz 13.40 zł
Idź do sklepu »