Co dalej z Jackiem Reacherem?

 

65-letni autor ogłosił właśnie, że zamierza przekazać kontynuowanie serii o Jacku Reacherze swojemu młodszemu bratu, Andrew Grantowi, który również jest pisarzem. Kilka najbliższych tomów napiszą wspólnie. Pierwszy owoc pracy w duecie ukaże się już w październiku 2020 roku.

 „Kocham moich czytelników i wiem, że chcą w przyszłości wielu, wielu innych historii z Reacherem. Chciałbym im je obiecać, ale prawda jest taka, że osiągnąłem już wiek, w którym nie byłbym w stanie tego dotrzymać. Jeszcze kilka to możliwe, ale nie wiele, wiele więcej. Postanowiłem zatem przekazać pałeczkę komuś, kto dotrzyma tej obietnicy. Wybrałem najlepszego pisarza o twardzielach, którego czytałem od lat – mojego brata Andrew Granta” – oświadczył Lee Child.

Autor planuje pracować nad kilkoma następnymi książkami o Jacku Reacherze wspólnie z bratem, a potem przekaże serię jemu do samodzielnego kontynuowania. „Jestem podekscytowany, że będę mógł przeczytać, co on wymyśli, ponieważ założę się, że to będzie świetne. Jeśli ja jestem Reacherem, to on też. A może nawet bardziej. Zaufajcie mi – to będzie dobry układ” – twierdzi twórca cyklu.

Pierwsza wspólna książka napisana przez obu braci ukaże się już w tym roku. Będzie to 25. tom przygód Jacka Reachera zatytułowany „The Sentinel”. Książka będzie podpisana przez Lee Childa i Andrew Childa. Młodszy brat twórcy cyklu zamierza bowiem też przyjąć pseudonim z nazwiskiem, które nierozerwalnie kojarzy się z serią.

„Kiedy po raz pierwszy przeczytałem Poziom śmierci, byłem pod wrażeniem. Nie tylko dynamicznego stylu, suspensu czy akcji. Ale też samego Jacka Reachera. Nie zdążyłem jeszcze zapamiętać jego nazwiska, a już uważałem, że znam tego faceta. Że go rozumiem. Sposób działania jego umysłu, rzeczy, które robił, jego moralny kompas – wszystko to miało dla mnie sens. Im więcej czasu spędzałem z nim w trakcie każdej nowej przygody, tym bardziej pragnąłem następnej. Wiem zatem, jak to jest czekać na nową powieść z Reacherem. Żyłem w takim oczekiwaniu. Rozumiem, czego chcą fani Reachera – bo jestem jednym z nich. I dołożę wszelkich starań, żeby to dostali. Będę musiał. Ponieważ mój starszy brat będzie czuwał” – skomentował wieści Andrew Grant, którego od tej pory możecie już właściwie nazywać Andrew Child.

Źródło: Booklips.pl

 

Światem rządzi przypadek, ale raz na jakiś czas wszystko idzie ZGODNIE Z PLANEM!

 

Lee Child o książce "Zgodnie z planem"

O tym z jakimi kłopotami zmierzy się tym razem Jack Reacher ? opowiada sam Lee Child. ZGODNIE Z PLANEM możecie już zamawiać w przedsprzedaży ? https://bit.ly/31dzRTK

Opublikowany przez Wydawnictwo Albatros Czwartek, 30 stycznia 2020

COPYRIGHTS WYDAWNICTWO ALBATROS
CREATED BY 2SIDES.PL