ZGODNIE Z PLANEM

Lee Child

Tytuł oryginału: BLUE MOON
Tłumaczenie: Jan Kraśko
Liczba stron: 416
Format: 125 x 195 mm
ISBN: 978-83-8125-844-9
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Data wydania: 12 lutego 2020

Światem rządzi przypadek, ale raz na jakiś czas wszystko idzie zgodnie z planem.

Niestety, nie tym razem…

Reacher jak zwykle podróżuje autobusem – przemierza Stany Zjednoczone bez konkretnego celu, usiłując nie wpakować się w kłopoty. Przerywa jednak podróż, by pomóc starszemu mężczyźnie, który pozostawiony samemu sobie bez wątpienia padłby ofiarą przestępstwa. Wiecie, co mówią o dobrych uczynkach… Teraz Reacher musi doprowadzić sprawę nowego znajomego do końca i wszystko naprawić. A zdarzyło się całkiem dużo.

Para starszych ludzi popełniła kilka poważnych błędów – w ich wyniku jest dłużna spore pieniądze grupie niebezpiecznych ludzi. Reacher szybko orientuje się, że właśnie stał się wrogiem numer jeden dwóch walczących o terytorium gangów – ukraińskiego i albańskiego.

Będzie musiał stawić czoło bandzie lichwiarzy, złodziei i zabójców. Pomoże mu w tym znudzona kelnerka, która wie nieco więcej, niż chce ujawnić. To będzie długa droga, zwłaszcza że wszystko sprzysięgło się przeciwko niemu...

Ale Reacher wierzy, że raz na jakiś czas sprawiedliwości staje się zadość.

 

więcej

Recenzje

Seria Childa z Reacherem jest dla mnie prawdziwym fenomenem. Child dostarcza nam sterylnie czystą sensację najwyższej próby. Ale jednak – będę się przy tym upierał – jest w powieściach z Reacherem element magii.

Robert Ostaszewski, prozaik, felietonista, krytyk literacki; autor bloga Maniak Literacki

„Zgodnie z planem”. Nie przeczytasz - popełnisz nienaprawialny błąd!

Leszek Koźmiński, Kryminalna Piła

Za każdym razem kiedy sięgam po nową powieść Lee Childa zastanawiam się, jak to możliwe, że w zasadzie ogrywając jeden, góra dwa schematy, można za każdym razem zrobić coś interesującego i wciągającego. Przyznaję, że zdarzały mu się powieści, przez które musiałem przebrnąć, ale większość z nich zasysa od początku i nie wypuszcza do samego końca. I takie jest właśnie "Zgodnie z planem" - zdecydowanie w czołówce serii.

Łukasz Radecki, prozaik, recenzent, publicysta, muzyk, redaktor, poeta, od lat związany ze sceną horroru i science-fiction

Tu nie mam miejsca na nudę. Czasami Child nieco przesadza, czyni wydarzenia mało prawdopodobnymi, lecz czyż nie o to idzie w tego typu grze z czytelnikiem? Przecież najbardziej na świecie pragnie on wyrazistych postaci, efektownych akcji i zaciekłej walki na śmierć i życie. I dokładnie to dostaje, zgodnie z planem.

Margota Kott, Zbrodnia w bibliotece

Nie wiem jak wy, ale ja lubię mieć absolutną pewność, że książka dobrze się skończy. I żeby nie była przy okazji romansem. A co jak co, ale książki z Jackiem Reacherem dają taką gwarancję – wiadomo, że będzie ciężko, ale bez przesady, bo Reacher do zagrożeń podchodzi z pewnym fatalizmem, zadaniowo, bez dramatyzowania. Po drodze skopie parę dup zgodnie ze swoim moralnym kodeksem a na koniec ci źli zostaną ukarani. Jak zwykle - znakomita rozrywka!

Monika Frenkiel, Nie samą pracą…

Lee Child ma niewyczerpaną studnię pomysłów na konstrukcję dynamicznej, sensacyjnej fabuły: z każdą jego nową powieścią czytelnik zastanawia się, w jaką jeszcze awanturę wplącze on swego bohatera. Tym razem Reacher daje pokaz sprytnej strategii, doprowadzając do wojny gangów, które wyniszczają się nawzajem, a przy okazji doprowadza do tego, że nie tylko jego nowi znajomi odzyskają utracony majątek, ale i do miasta wróci spokój i prawo, a bandyci odejdą do historii. Oczywiście droga do sukcesu wiedzie przez strzelaniny i bijatyki, dostarczając czytelnikowi niemało emocji. Powieści Childa czyta się jednym tchem...

Jacek Michoń, Angora

Tym razem powieść Lee Childa nie sugeruje jakichś głębszych treści (choć gdzieś tam przebija delikatnie słuszna krytyka amerykańskiego systemu zdrowotnego) – to czysta rozrywka. Reacher też nie oddaje się refleksjom, robiąc po prostu swoje. Czyta się to wartko, lekko, przyjemnie, czerpiąc przyjemność z tego, jak bohater karze złych ludzi. Po prostu Jack wysiada z autokaru, by zrobić porządek. Za to wszak zapłaciliśmy.

Konrad wągrowski, Esensja

"Zgodnie z Planem" to kolejna odsłona przygód jednego z najbardziej rozpoznawalnych bohaterów literackich serii sensacyjnych. Jest tu mnóstwo akcji, strzelanin, walk i trupów, które Reacher pozostawia po sobie niczym okruchy po sowitym posiłku. Ramię sprawiedliwości prze do przodu, zgodnie z planem, a na imię mu Reacher, Jack Reacher!

Tomasz Drabik, Mechaniczna kulturacja

Niczym samotny mściciel podróżuje incognito z miasta do miasta, a czytelnik marzy, żeby wreszcie przyjechał do niego. Polecam Reachera każdemu, kto szuka lektury na chwilę lenistwa!

Wojciech Orliński, „Gazeta Wyborcza“

Jack Reacher to współczesny James Bond, bohater thrillerów, którego nigdy nie ma się dość.

Ken Follett

Jack Reacher nie ma sobie równych wśród bohaterów współczesnego thrillera.

Stephen King

Pokochacie skołonność Jacka Reachera do pakowania się w kłopoty.

„The Philadelphia Inquirer“

Sztukmistrz sensacji!

„Entertainment Weekly“

Jack Reacher, najbardziej samotny z wilków… Uwaga: można się od niego uzależnić!

„San Francisco Chronicle“

Paradoksalnie Reacher jest jednocześnie zabijaką, niebezpiecznym jak grizzly, i myślicielem. Schwarzenegger i Sokrates w jednym!

„Independent“

Kup teraz
swiatksiazki.pl
25.50 zł
38.90 zł
Oszczędzasz 13.40 zł
Idź do sklepu »

Inne z tej serii