CZAS PRZESZŁY

Lee Child

Tytuł oryginału: PAST TENSE
Tłumaczenie: Jan Kraśko 
Liczba stron: 448
Format: 125 x195 mm
ISBN: 978-83-8125-467-0
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Data wydania: 16 stycznia 2019

Tym razem Jack Reacher stanie twarzą w twarz z przeszłością. Ale przeciwników z pięściami i bronią, z jaką dotąd nie miał do czynienia, również nie zabraknie.

 

Reacher postanowił podążyć szlakiem zachodzącego słońca i przejechać z Maine do Kalifornii. Ale, jak zwykle, nie ujechał daleko. Przy drodze widzi drogowskaz do miejsca, w którym nigdy nie był: miasteczka, gdzie mieszkał jego ojciec. Czym jest jeden dodatkowy dzień podróży? Dla Reachera niczym szczególnym.

Kiedy Reacher przekracza granicę miasteczka Laconia, kilka kilometrów dalej kanadyjskiej parze psuje się samochód i muszą się zatrzymać w odciętym od świata motelu. Wprawdzie każda jego ściana zdaje się wołać do nich, żeby wynosili się stąd jak najszybciej, ale samochód nie działa, a właściciele obiecują pomoc…

Tymczasem Reacher stara się dowiedzieć czegoś o rodzinnym domu, po którym w archiwach miejskich nie ma śladu. Żeby odnaleźć strzępy informacji o ojcu, Reacher będzie musiał wpakować się w niezłe kłopoty. Choć nie takie jak dwójka Kanadyjczyków… I dokona szokującego odkrycia: teraźniejszość może być ciężka do zniesienia, ale przeszłość też nie jest spokojna… raczej zabójcza.

więcej

Recenzje

Niektórzy oglądają w święta Kevina, inni „Szklaną pułapkę", moją świąteczną tradycją od około trzech lat jest czytanie nowej powieści o Jacku Reacherze. Tym razem padło na „Czas przeszły”. Jest dobrze! Bardzo jackoreacherowo. Akcja pędzi do przodu. Reacher wpada w kłopoty (oczywiście), dochodzi do kilku bijatyk (oczywiście), a potem jest jeszcze lepiej. Kawałek świetnej, bezpretensjonalnej rozrywki.

Wojciech Chmielarz - pisarz, autor kryminałów

Odkąd Woody Allen przestał kręcić rokrocznie coś nowego, to do odmierzania nowych sezonów należy stosować przygody Jacka Reachera. Oto kolejna, dwudziesta trzecia pełnometrażowa i wciąż pięknie wchodzi. I wciąż gdy tylko się pojawia to rzucam wszystkie lektury i inne wątpliwe przyjemności i czytam i czytam i czytam i koniec książki.

Kamil Śmiałkowski - dziennikarz, krytyk, publicysta, badacz popkultury

Niczym samotny mściciel podróżuje incognito z miasta do miasta, a czytelnik marzy, żeby wreszcie przyjechał do niego. Polecam Reachera każdemu, kto szuka lektury na chwilę lenistwa!

Wojciech Orliński, Gazeta Wyborcza

Jeśli to jest komercyjna popkultura, to poproszę o więcej takiej komercji!

Piotr Kofta, Dziennik. Gazeta Prawna

Jakość cyklu Childa zasadza się przede wszystkim na wybornej kreacji Reachera, który jest kolejnym wcieleniem postaci amerykańskiego buntownika-zabijaki…

Robert Ostaszewski, Polityka

Jack Reacher powrócił, a razem z nim powróciła znana przyjemność płynąca z lektury. Nie da się bowiem ukryć: domeną książek Lee Childa jest powtarzalność. Ale to taka powtarzalność, którą się kocha!

Ewa Dąbrowska, Portal kryminalny

Sztukmistrz sensacji!

Entertainment Weekly

Po tej książce nikt na powie, że Lee Child się powtarza!

The New York Times Book Review

Jack Reacher, najbardziej samotny z wilków… Uwaga: można się od niego uzależnić!

San Francisco Chronicle

Paradoksalnie Reacher jest jednocześnie zabijaką, niebezpiecznym jak grizzly, i myślicielem. Schwarzenegger i Sokrates w jednym!

Independent

Jack Reacher nie ma sobie równych wśród bohaterów współczesnego thrillera.

Stephen King

Kup teraz
swiatksiazki.pl
22.54 zł
35.90 zł
Oszczędzasz 13.36 zł
Idź do sklepu »

Inne z tej serii