CZASAMI WARTO UMRZEĆ

Lee Child

Tytuł oryginału: WORTH DYING FOR
Tłumaczenie: Lech Z. Żołędziowski
Liczba stron: 464
Format: 125 x195 mm
ISBN: 978-83-6733-853-0
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Data wydania: 21 września 2022

Na pustkowiu w Nebrasce pewni ludzie urządzili sobie prywatne królestwo… Ale Jack Reacher nie pozwoli im dłużej stać ponad prawem.

Motel Apollo Inn w Nebrasce. Jedyne miejsce noclegowe na rolniczym obszarze pięciuset kilometrów kwadratowych. Sto kilometrów od najbliższego posterunku policji.

Okolicą rządzi rodzina Duncanów wspomagana przez bandę wynajętych osiłków. Oficjalnie prowadzą firmę transportową, ale prawdziwe zyski przynosi im działalność w zupełnie innej branży.

Nikt z miejscowych nie odważy im się postawić, ale Jack Reacher jest tu tylko przejazdem, w drodze do Wirginii. I chociaż Duncanowie – powiązani z kartelem o międzynarodowym zasięgu – są piekielnie niebezpieczni, nie wystraszą go. A już na pewno nie na tyle, by wyjechał z Nebraski, zanim wyjaśni, co się stało z pewną dziewczynką, która zaginęła przed dwudziestu laty.

Bicepsy wielkości tych Popeye’a.

„Independent”

Trochę Robin Hood, a trochę King Kong.

„Sunday Times”

To Jack Reacher, do cholery! Zje cię na śniadanie!

„Los Angeles Times”

więcej

Recenzje

Wartość unikalną tych książek (w sumie już dwudziestu) stanowi (…) sam Reacher – błędny rycerz ze sporym dystansem wobec samego siebie, obdarzony osobliwie lewicową wrażliwością na ludzką krzywdę. Demokratyczny superbohater? Pewnie tak też można go nazwać.

Piotr Kofta, Dziennik Gazeta Prawna

Niczym samotny mściciel podróżuje incognito z miasta do miasta, a czytelnik marzy, żeby wreszcie przyjechał do niego. Polecam Reachera każdemu, kto szuka lektury na chwilę lenistwa!

Wojciech Orliński, Gazeta Wyborcza

Jack Reacher, najbardziej samotny z wilków… Uwaga: można się od niego uzależnić!

San Francisco Chronicle

Paradoksalnie Reacher jest jednocześnie zabijaką, niebezpiecznym jak grizzly, i myślicielem. Schwarzenegger i Sokrates w jednym!

Independent

Jeśli to jest komercyjna popkultura, to poproszę o więcej takiej komercji!

Piotr Kofta, Dziennik. Gazeta Prawna

Jack Reacher nie ma sobie równych wśród bohaterów współczesnego thrillera.

Stephen King

Kup teraz
swiatksiazki.pl
27.50 zł
41.90 zł
Oszczędzasz 14.40 zł
Idź do sklepu »

Inne z tej serii