POSZUKIWANY

Lee Child

Tytuł oryginału: A WANTED MAN
Tłumaczenie: Łukasz Praski
Liczba stron: 480
Format: 125 x195 mm
ISBN: 978-83-8215-367-5
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Data wydania: 17 marca 2021

Nigdy nie wiesz, do czyjego samochodu wsiądziesz, kiedy łapiesz okazję. Ale nie ma takiego kierowcy czy towarzysza podróży, z którym Jack Reacher by sobie nie poradził.

Zimową nocą na autostradzie w Nebrasce nie jest łatwo złapać okazję. Zwłaszcza jeśli jest się wielkim, groźnie wyglądającym facetem, w dodatku z krwawiącym nosem. Ale Reacher ma do załatwienia sprawę w Wirginii, więc nie rezygnuje.

I w końcu jego cierpliwość zostaje nagrodzona – wsiada do chevroleta, którym jedzie dwóch mężczyzn i kobieta. Szybko się orientuje, że żadne z nich nie jest tym, za kogo się podaje, i zastanawia się, jaką przypisali mu rolę.

Bo nie jest naiwny; wie, że nie zabrali go ze sobą z dobrego serca. Nie wie natomiast, że tej samej nocy w Nebrasce doszło do morderstwa, które wygląda na robotę zawodowców, i że policja rozsyła komunikaty o dwóch podejrzanych mężczyznach widzianych na miejscu zbrodni. Nie wie też, że gra toczy się o znacznie więcej niż zwykłe morderstwo.

więcej

Recenzje

Paradoksalnie Reacher jest jednocześnie zabijaką, niebezpiecznym jak grizzly, i myślicielem. Schwarzenegger i Sokrates w jednym.

Independent

Inne z tej serii