24 marca miała miejsce premiera nowej powieści Stuarta Turtona, autora bestsellera Siedem śmierci Evelyn Hardcastle.
Demon i mroczna toń to nowa kryminalna zagadka, która odbywa się na pełnym morzu, na pokładzie statku zwanego Saardamem. Żeby rozpocząć swoją przygodę z bohaterami, przeczytajcie list od samego autora, który wcielając się w demona, Starego Toma, zaprasza Was na wspólną wyprawę!

List od Starego Toma

 

Zbrodnie na pełnym morzu.
Niezwykły duet detektywów.
Demon, który być może nie istnieje.
Rok 1634. Samuel Pipps, największy detektyw swoich czasów,
musi zostać dowieziony na proces za zbrodnię,
której – choć nie jest to takie pewne – nie popełnił.
Podróżuje z nim Arent Hayes, ochroniarz i wierny przyjaciel,
który zamierza zrobić wszystko, by udowodnić jego niewinność.
Gdy statek wyrusza z portu, zaczyna prześladować go zły omen.
Zły omen… albo bardzo konkretny demon. Tylko Hayes może podjąć się
rozwiązania zagadki działającego na okręcie demona.
Zagadki, która sięga daleko w przeszłość i łączy wszystkich pasażerów statku.
I wszystkich może kosztować życie.

 

 

Media o książce:

Jeśli chodzi o budowanie zagadek kryminalnych i tworzenie barwnej atmosfery, wyobraźnia Turtona nie zna granic.
Crime Review

Wspaniałe połączenie Williama Goldinga i Arthura Conana Doyle’a.
Val McDermid

Nowa książka Turtona zachwyca nie tylko koronkowo utkaną intrygą czy wspaniale napisanymi postaciami. Turton jak nikt potrafi wzbudzić w czytelniku niepokój, obrzydzenie i ciekawość. Pisze tak sugestywnie, że prawie zaczęłam przy chodzeniu kołysać się na boki jak marynarz, w czasie lektury tej powieści czuć zapach morskiej bryzy, słychać szczęk ścierających się rapierów. A to, że akcja „Demona…” rozgrywa się w tak oryginalnym miejscu i czasie, sprawia, że powieść Brytyjczyka to jeden z najciekawszych kryminałów ostatnich lat!
Marta Górna, Wyborcza.pl

Przygotujcie się – ta książka zmrozi wam krew w żyłach i rozsadzi umysł!
Daily Express

Stuart Turton już w pierwszej powieści – Siedem śmierci Evelyn Hardcastle – dał się poznać jako miłośnik skomplikowanych, wielopoziomowych intryg kryminalnych, z jednej strony przywołujących echa twórczości Agathy Christie, a z drugiej tworzącego fabuły bardziej dostosowane do współczesnego czytelnika. Tworzy fabuły zawiłe, w których jedna tajemnica przesłania kolejne, a niewiele okazuje się takie, jakim zdawało się na początku. (…) Turton świetnie balansuje pomiędzy budowaniem napięcia, podtrzymywaniem zainteresowania zagadką i stawianiem na dynamiczną fabułę. Demon i mroczna toń jest świetnym kryminałem czerpiącym z gatunkowych tradycji, ale jednocześnie stawiającym na nowoczesne rozwiązania fabularne i śmiało czerpiący z innych konwencji.
Rymoteusz Wronka, Na Ekranie

 

Powieść zbiera również świetne recenzje wśród Youtuberów:


Poprzednia książka autora, „Siedem śmierci Evelyn Hardcastle” została nagrodzona Costa Best First Novel Award! Evelyn Hardcastle będzie umierać każdego dnia, aż do momentu, gdy ktoś odkryje, kim jest jej zabójca.
Wśród gości zaproszonych do Blackheath jest kilku ludzi, którzy próbują to zrobić. Nie mają równych szans ani równych możliwości. Stale przeżywają ten sam dzień, usiłując rozwiązać zagadkę, lecz każdy wieczór nieubłaganie przeszywa dźwięk wystrzału z rewolweru… Jeśli Aiden Bishop nie zwycięży w wyścigu o odkrycie tożsamości mordercy, nigdy nie opuści posiadłości. Ma osiem szans: każdego ranka przez osiem dni obudzi się w ciele innego gościa… Jeśli nie uda mu się znaleźć zabójcy, cały cykl zacznie się od początku. I znów będzie musiał odkrywać, kim są jego przeciwnicy i który z nich pod eleganckim ubraniem skrywa śmiertelnie ostry nóż…

 

 

Nie czekajcie, tylko rozpocznijcie swoją przygodę ze Stuartem Turtonem!

COPYRIGHTS WYDAWNICTWO ALBATROS
CREATED BY 2SIDES.PL