Doskonały postapokaliptyczny thriller już na kanale FOX!

Serial powstawał na podstawie bestsellerowej trylogii Justina Cronina. To emocjonujący thriller, który opowiada o projekcie NOAH, tajnej placówce medycznej, gdzie naukowcy prowadzą niebezpieczny eksperyment w poszukiwaniu leku na wszystkie choroby świata. W przypadku niepowodzenia może nawet nastąpić zagłada ludzkości.

 

Historia, którą zachwycił się Stephen King

Zanim stała się Dziewczyną Znikąd, Tą, Która Przychodzi, Pierwszą i Ostatnią, była tylko sześcioletnim dzieckiem. Porwanym przez dwóch agentów FBI do Kolorado, gdzie wojsko prowadziło w górach tajny eksperyment. Jego celem było wykorzystanie odkrytego w brazylijskiej dżungli wirusa do przedłużenia życia. Ale coś poszło nie tak. Bardzo nie tak. Obiekty eksperymentów zamieniły się w krwiożercze bestie, nad którymi nikt nie mógł zapanować, i z dnia na dzień świat, jaki znamy, przestał istnieć.

W tym, który nastał, niedobitki ludzi kryją się w koloniach za wysokimi murami, chronieni światłem reflektorów. Wiedzą, że kiedy skończą się zapasy energetyczne, czeka ich zagłada.

W odizolowanej od świata wspólnocie w Kalifornii rodzą się konflikty, a pojawienie się nowego Przybysza – dziewczyny o imieniu Amy – jeszcze je pogłębia. Lecz Amy może ich uratować… Pod warunkiem, że Peter Jaxon wraz z kilkorgiem towarzyszy opuści dające względne bezpieczeństwo mury i uda się przez Mroczne Terytoria tam, gdzie wszystko się zaczęło. Do Kolorado.

 

JUSTIN CRONIN

Amerykański pisarz, zdobywca prestiżowych nagród literackich, Hemingway Foundation/PEN Award, Stephen Crane Prize i Whiting Award.

Urodzony i wychowany w Nowej Anglii, ukończył Uniwersytet Harvarda i Iowa Writers Workshop. Był wykładowca kreatywnego pisania na Uniwersytecie La Salle w Filadelfi oraz na Uniwersytecie Rice’a w Houston. Jest autorem pięciu książek z kategorii horror/fantastyka, w tym bestsellerowej trylogii, w skład której weszły Przejście, Dwunastu i Miasto luster. 

COPYRIGHTS WYDAWNICTWO ALBATROS
CREATED BY 2SIDES.PL