Harlan Coben to już nie tylko pisarz-instytucja, to marka numer 1 na świecie, gwarantująca rozrywkę na najwyższym poziomie – od pewnego czasu już nie tylko czytelnikom, lecz także… miłośnikom serwisów streamingowych. W kwietniu mogliśmy oglądać na Netflixie ekranizację Zachowaj spokój kolejną polską produkcję serialową, opartej na doskonałym thrillerze Harlana Cobena o tym samym tytule, a już w najbliższą środę wielbiciele prozy tego autora pobiegną do księgarń po najnowszą powieść Cobena, która ukazuje się pod intrygującym tytułem Brakujący element.

Chłopiec z lasu powraca

W Brakującym elemencie, swojej najnowszej powieści, Harlan Coben powraca do postaci Wilde’a, bohatera znanego już czytelnikom z bestsellerowej powieści Chłopiec z lasu, którego amerykański mistrz thrillera wykreował w 2020 r.

Mężczyzna znany jako Wilde był zagadką dla wszystkich, także dla samego siebie. Kilkadziesiąt lat przed rozpoczęciem właściwej akcji Chłopca z lasu, gdy Wilde był jeszcze dzieckiem, odnaleziono go w lesie, żyjącego dziko jak zwierzę, nieświadomego, kim jest, jak się nazywa i dlaczego się tam znalazł. Pomimo podjętych starań, policji nie udało się odnaleźć jego rodziny i chłopcem zajęła się opieka społeczna.

30 lat później Wilde wciąż nie wie, skąd pochodzi. Wrócił do życia w lesie na obrzeżach miasta i pogodził się z losem wyrzutka – i tak dobrze czuł się tylko wtedy, gdy przebywał sam na otwartej przestrzeni, a kontakty z ludźmi ograniczał do minimum. Gdy w okolicy zaginęła nastolatka, jedynie on wydawał się przejmować jej losem. Wilde zdecydował się więc wykorzystać swoje unikalne zdolności, aby ją wytropić i być może ocalić życie.

Tymczasem w mieście pojawiła się grupa byłych wojskowych ekspertów ds. bezpieczeństwa. A gdy zniknął kolejny nastolatek, sprawa zaczęła wykraczać poza lokalną skalę… Wilde musiał wrócić do społeczności, do której nigdy nie pasował, w której ludzie u władzy są chronieni, nawet jeśli skrywają tajemnice, które mogłyby zniszczyć życie milionów… i za wszelką cenę musiał udaremnić ich plany. Zanim mogłoby być za późno.

Coben to wytrawny rzemieślnik, który wie, jak napisać porywającą historię z fascynującym bohaterem, a Wilde jest bez wątpienia jedną z najciekawszych, najbardziej złożonych i tajemniczych postaci, jakie kiedykolwiek stworzył. Bohater Chłopca z lasu z miejsca stał się ulubieńcem wielbicieli prozy Harlana Cobena. Choć powieść ukazała się w szczycie pandemii w 2020 r., sprzedała się znakomicie, a czytelnicy zaczęli domagać się od autora ujawnienia sekretów z przeszłości Wilde’a − kim jest jego rodzina i dlaczego, gdy był małym chłopcem, pozostawiono go samego w lesie. Brakujący element w dużej mierze zaspokoi ich ciekawość. I wzbudzi niesamowite emocje, bo akcja pędzi tu na łeb na szyję, nie brakuje w niej nagłych zwrotów i niespodzianek. Wierni fani Cobena, rozpoznają postać, którą już znają − z książki i z serialu Netflixa zatytułowanym Nieznajomy − i która odegra niebagatelną rolę w tej historii.

Szokujące dopasowanie genetyczne ujawnia najmroczniejszą rodzinną tajemnicę…

Na kartach Brakującego elementu Wilde podąży za wskazówką, która może wreszcie doprowadzi go do odkrycia prawdy o jego przeszłości i pochodzeniu. Niestety, zrobi to tylko po to, by znaleźć się na celowniku bezwzględnego zabójcy…

Wilde jako małe dziecko został porzucony w lesie. Po latach, już jako dorosły mężczyzna, postanawia dowiedzieć się więcej o swoim pochodzeniu. Rejestruje się więc na stronie internetowej, która na podstawie nadsyłanych próbek materiału genetycznego kojarzy spokrewnionych ze sobą ludzi. Dzięki temu serwisowi udaje mu się odnaleźć biologicznego ojca, ale spotkanie z nim rodzi więcej pytań niż odpowiedzi. Wilde dowiaduje się jednak o jeszcze jednym krewnym. Peter Bennett, gwiazda popularnego reality show, próbuje się z nim skontaktować, ale po jednej nieudanej próbie znika jak kamień w wodę. Nękany wyrzutami sumienia Wilde zaczyna go szukać. Okazuje się, że Peter Bennett stał się ofiarą zmasowanego hejtu i zaliczył medialny upadek, który można określić chyba tylko jako koszmar na jawie.

Czy sam był sobie winien? A może padł ofiarą perfidnej i skomplikowanej intrygi?

Prowadząc śledztwo w jego sprawie, Wilde wkracza w plugawy świat celebrytów i reality TV, a przy okazji poznaje nowe wątki własnej mrocznej historii…

Przeczytajcie fragment powieści Brakujący element Harlana Cobena w przekładzie Magdaleny Słysz:

PRZECZYTAJ FRAGMENT
COPYRIGHTS WYDAWNICTWO ALBATROS
CREATED BY 2SIDES.PL