Szybka, mocna, trzymająca w napięciu.

 

Trzy sekundy Roslunda i i Hellströma podbiły listy bestsellerów na całym świecie. Do sukcesu książki przyczyniła się także premiera hollywoodzkiego filmu nakręconego na jej podstawie, który miał premierę w sierpniu 2018 roku.

Trzy minuty również cieszyły się ogromną popularnością i dostarczyły miłośnikom prozy sensacyjnej kolejnej porcji silnych wrażeń.

Teraz czas na sequel – w Trzech godzinach agent Piet Hoffman i detektyw Ewert Grens zabiorą nas w samo serce przestępczego półświatka!

 

 

Mieli się już nigdy nie spotkać. Komisarz Ewert Grens i Piet Hoffmann, były tajny współpracownik, który dwukrotnie został przez swoich mocodawców pozostawiony na lodzie, a ściśle mówiąc, na pewną śmierć.

Grens dotrzymałby obietnicy i nie kontaktował się z nim, gdyby nie 73 martwych uchodźców znalezionych w kontenerze w sztokholmskim porcie. Na telefonie jednego z nich są odciski palców Hoffmanna, który właśnie przebywa w Afryce Północnej.

Nie mając wyboru, Hoffmann podejmuje się śledztwa. Jest w miejscu, gdzie ludzkie życie nie ma żadnej wartości, więc zdaje sobie sprawę, że znowu się naraża. Nie wie jednak, że naraża również swoich najbliższych. I że o ich życiu lub śmierci zadecydują następne TRZY GODZINY.

Trzy sekundy, a co dopiero trzy minuty, mogą okazać się wiecznością, o ile masz wszystko dokładnie zaplanowane i pod kontrolą. Ale trzy godziny, choć wydaje się, że to nieporównywalnie więcej czasu, to stanowczo za krótko, kiedy nic już nie zależy od ciebie.

 

Media o książkach

 

Ci, którzy zastanawiają się, kto zajmie miejsce Stiega Larssona, nie powinni mieć już wątpliwości:
Anders Roslund i Börge Hellström.

„The Independent” (o Trzech sekundach)

Cenię realizm, choćby był drastyczny. Szanuję detalicznie przeprowadzony research, nawet jeśli czasami spowalnia on tempo akcji. Potrzebuję merytorycznych opisów, by wsiąknąć w fabularny świat. Jestem wymagającym czytelnikiem, który nie trawi bzdur mających na celu gatunkowo podkolorować niewesołe realia. I do takich odbiorców Anders Roslund i Börge Hellström kierują swój mroczny i brudny cykl o narkobiznesie.

Paulina Stoparek, Zbrodnia w bibliotece (o Trzech sekundach)

Poruszający obraz brudnego fragmentu dzisiejszego świata, w którego istnienie nie wszyscy wierzą.

„New York Journal of Books” (o Trzech minutach)

Powieść akcji, a zarazem świetnie skonstruowany thriller polityczny.

Borås Tidning (o Trzech minutach)

Na szczęście Roslund zapowiada, że duet Hoffmann–Grens pojawi się w jeszcze jednej powieści.
Jeśli o mnie chodzi, mogłoby być ich nawet sto!

„BookReporter” (o Trzech godzinach)

COPYRIGHTS WYDAWNICTWO ALBATROS
CREATED BY 2SIDES.PL