LUDZIE. KRÓTKA HISTORIA O TYM, JAK SPIEPRZYLIŚMY WSZYSTKO

Tom Phillips

Tytuł oryginału: HUMANS
Tłumaczenie: Maria Gębicka-Frąc 
Liczba stron: 320
Format: 130 x 210 mm
ISBN: 978-83-8125-480-9
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Data wydania: 3 kwietnia 2019

Kiedy po raz kolejny pomyślisz, jak bardzo coś spieprzyłeś, ta książka przypomni ci, że mogło być o wiele gorzej…                                                 

Ekscytująca podróż przez najbardziej kreatywne i katastrofalne porażki w historii ludzkości, począwszy od upadku naszego praprzodka z drzewa, do najbardziej spektakularnych współczesnych klęsk gatunku ludzkiego!

W ciągu ostatnich siedemdziesięciu tysięcy lat, odkąd homo sapiens chodzi po Ziemi, przebyliśmy długą drogę. Sztuka, nauka, kultura, handel – w ewolucyjnym łańcuchu pokarmowym jesteśmy prawdziwymi zwycięzcami. Ale powiedzmy sobie szczerze, to wcale nie była bułka z masłem, a do tego czasami, zupełnie przypadkiem, udawało się nam coś naprawdę wybitnie spieprzyć.

Od klęski ekologicznej na Wielkich Równinach Stanów Zjednoczonych w latach 30. XX wieku do walki z czterema plagami przewodniczącego Mao. Od pijanej w sztok armii austriackiej, która przypuściła atak na samą siebie, do supermocarstwa, które wybrało na prezydenta gospodarza programu telewizyjnego z gatunku reality show… Można dość bezpiecznie stwierdzić, że jako gatunek z wiekiem wcale nie stajemy się mądrzejsi.

 

więcej

Recenzje

Niesamowicie zabawna! Jeśli oglądając wiadomości, zastanawiasz się, jak to możliwe, że ludzkość wciąż popełnia te same błędy – w tej książce znajdziesz odpowiedź na dręczące cię pytanie.

Mark Watson

Napisana w przystępny sposób historia tych licznych momentów w dziejach ludzkości, kiedy wszystko poszło spektakularnie źle. Zabawna i pouczająca.

Telegraph

Kronika niezliczonych głupot, jakimi ludzkość popisała się na przestrzeni wieków. Opowiedziana z humorem i nie bez złośliwej satysfakcji. Śmieszy do łez!

Business Standard

W mrocznych czasach miło pocieszyć się wiedzą, że jako ludzkość zawsze byliśmy bandą bezmyślnych głupków.

Stuart Heritage, autor "Don't Be a Dick, Pete"

Tom Phillips to bardzo mądry i dowcipny człowiek… Ta historia niepowodzeń przypomina nam, że ludzie to w ogromnej większości idioci.

Greg Jenner, autor "A Million Years and a Day"

Tom Phillips udowadnia ponad wszelką wątpliwość, że ludzkość ma niebywałe szczęście, że wciąż chodzi po Ziemi, chociaż nie robi absolutnie nic, by jako gatunek wnieść coś do życia naszej planety – poza pisaniem dowcipnych, ironicznych i nieco przygnębiających, ale ostatecznie dość ujmujących książek o sobie samym. Jeśli więc nie chcesz orbitować wokół Ziemi niczym ludzki śmieć, myślę, że powinieneś sięgnąć po tę książkę.

Sarah Knight, autorka "The Life-Changing Magic of Not Giving a F*ck"

Obrazoburczy maraton przez tysiące lat ludzkiej głupoty… Za każdym wybuchem śmiechu kryje się śmiertelnie poważne pytanie: dokąd doprowadzi nas ta piramidalna głupota?

Nicholas Griffin, autor "Ping-Pong Diplomacy: The Secret History Behind the Game That Changed the World"

Kup teraz
swiatksiazki.pl
22.33 zł
35.00 zł
Oszczędzasz 12.67 zł
Idź do sklepu »