Boże Narodzenie to najprzyjemniejszy czas w roku, a Mikołajki to pierwszy ich przedsmak – i mały trening przed poważnymi świątecznymi zakupami. Aby zapewnić obu stronom – obdarowującym i obdarowywanym – najwyższą satysfakcję, mamy dla was garść książkowych propozycji prezentowych, które zadowolą  nawet najbardziej wybrednych młodych (ciałem lub tylko duchem) oraz najmłodszych czytelników.

 

Stephen King Baśniowa opowieść
Najnowsza powieść Stephena Kinga i wielki powrót współczesnego czarodzieja wyobraźni do gatunku fantasy.  Opowieść o zwyczajnym chłopcu, któremu pisane są bohaterskie czyny. I o odwiecznej walce dobra ze złem, w której o zwycięstwie nie decyduje siła przeciwników, lecz ich wola. Baśniowa opowieść to książka zachwycająca i nietuzinkowa. W mistrzowskim popisie wyobraźni King łączy wpływy klasycznych mistrzów wyobraźni: E.R. Burroughsa i H.P. Lovecrafta, Roberta E. Howarda i L. Franka Bauma, tworząc bezpretensjonalną, kipiącą życiem magiczną miksturę, której urokowi wprost nie można się oprzeć.

Charlie Reade jest przeciętnym nastolatkiem, świetnym sportowcem i nie najgorszym uczniem, choć w dzieciństwie przeżył traumę. Gdy miał dziesięć lat, jego matka zginęła w wypadku. Jego ojciec, pogrążony w rozpaczy i żalu, zaczął pić. Charlie musiał nauczyć się, jak dbać i o siebie, i o niego Właśnie wtedy złożył pewną obietnicę, ale dopiero kiedy jako uczeń ostatniej klasy liceum poznał Howarda Bowditcha, dostrzegł okazję do wywiązania się ze swoich zobowiązań. Stroniący od ludzi starzec i jego budzący grozę dom ze skrywającą jakąś mroczną tajemnicę szopą na podwórzu zafascynują Charliego i na zawsze zmienią jego życie. Ale to przede wszystkim za sprawą Radar, suczki pana Bowditcha, chłopiec uda się w niesamowitą podróż do świata, w którego istnienie nigdy by nie uwierzył.

Już wkrótce okaże się, że na barkach Charliego spoczęła właśnie ogromna odpowiedzialność. Będzie teraz musiał szybko dorosnąć i – czy tego chce, czy nie − podjąć kilka najtrudniejszych wyborów w swoim życiu; zdecydować co musi poświęcić, a co powinien ocalić. Odważny chłopiec i jego wierna psia towarzyszka przewodzić będą siłom dobra w ostatecznym starciu z przeważającymi siłami zła.

To historia klasyczna jak baśń czy mit. Porywająca i prowokująca do przemyśleń na temat kondycji współczesnego świata. Zaskakująca i świeża, lecz jednocześnie pełna motywów, które w twórczości Stephena Kinga lubimy najbardziej. Być może wszyscy tę opowieść znamy, lecz wciąż chcemy ją czytać, gdy opowiadana jest na nowo, przez pisarzy tej rangi, co Stephen King.

Damian Dibben Mam na imię Jutro
Urzekająca opowieść o odwadze, poświęceniu i magicznej więzi łączącej człowieka i jego najwierniejszego towarzysza. Barwny i zmysłowy obraz życia w różnych epokach, w których wiele się zmienia, ale niezmienna pozostaje silniejsza niż czas więź między dwiema duszami.

Rok 1815. Zimowy wieczór w Wenecji. Jutro czuwa na placu Świętego Marka z nadzieją, że wreszcie pojawi się jego pan, genialny chemik, lekarz i filozof. Właśnie tu się rozdzielili i tu mieli się spotkać. Mijają lata, a przyjaciela wciąż nie ma. Pies wyczuwa jednak trop odwiecznego wroga swojego pana i porzuca bezpieczne schronienie, by podążając jego śladem, odnaleźć ukochanego człowieka. I musi do niego dotrzeć, zanim znajdzie go ten Zły. Z mokrym nosem przy ziemi, z zaprzyjaźnionym kundlem Sporco u boku, Jutro przemierza wstrząsaną wojnami Europę i pędzi na czterech łapach na ratunek swojemu panu. Bo czy ktoś może kochać bardziej niż pies?

Jutro trafia na pola bitew i królewskie dwory, szuka w zamkach i osadach na odludziu. Spotykając ludzi dobrych i złych, nie może się nadziwić, że potrafią kochać i tworzyć piękne rzeczy, a jednocześnie być przebiegli i okrutni. Ale nigdy nie traci nadziei, że znajdzie ukochanego pana. Historii jego fascynującej podróży nie sposób opowiedzieć – trzeba ją przeczytać!

M.A. Kuzniar Północ w Everwood
Hoffmannowski Dziadek do orzechów w rozkosznie mrocznej wersji – opowieść pełna baśniowych czarów, niesamowitości i grozy.

Nottingham, rok 1906. Marietta Stelle marzy o karierze baletnicy. Jednak w miarę zbliżania się Świąt Bożego Narodzenia z coraz większym smutkiem myśli o tym, że będzie musiała porzucić swoją pasję – rodzina życzy sobie, by w dzień Nowego Roku wyszła za mąż i zajęła się domowym ogniskiem. Kiedy sąsiednią kamienicę kupuje tajemniczy wytwórca zabawek, dr Drosselmeier, Marietta nie przeczuwa jeszcze, że wkrótce w jej życie wkroczy magia.

Kiedy jednak staje na scenie, pośród scenografii przygotowanej przez Drosselmeiera do jej ostatniego występu, młoda tancerka odkrywa, że znalazła się w miejscu zaczarowanym. A gdy zegar wybija północ, pięknie udekorowana sala balowa w jej rodzinnym domu znika, a ona stoi w lodowatej ciszy pośrodku cukrowego pałacu, w lesie pełnym ośnieżonych jodeł… Jaki mroczny czar ktoś tutaj roztoczył? Co to za tajemnica?

Marietta musi znaleźć sposób na powrót do domu, zanim na zawsze zostanie uwięziona w zwodniczym zimowym uścisku Everwood…

Charlie Mackesy Chłopiec, kret, lis i koń. Historia animowana
Książka o nadziei, odwadze i miłości. Niespodzianka dla fanów książki Chłopiec, kret, lis i koń. Uwielbiana opowieść o przyjaźni, którą pokochały miliony czytelników na całym świecie, teraz w wersji filmowej i nowej szacie graficznej – wydanie świąteczne zawiera jeszcze więcej stron i pięknych, barwnych ilustracji! Film na podstawie tej wspaniałej, inspirującej historii będzie międzynarodowym wydarzeniem transmitowanym na całym świecie w Wigilię Bożego Narodzenia. To dzięki temu książkowa opowieść o czwórce przyjaciół doczekała się nowego, wyjątkowego wydania – idealnego na prezent dla samego siebie, dla przyjaciela, dla dziecka…

Na pięknych ilustracjach trójka niecodziennych przyjaciół, chłopiec, kret, lis i koń, podejmuje wędrówkę przez nieznaną krainę i dzieli się mądrością, która pomaga przetrwać każdą burzę. Ta książka jest jak uścisk przyjaciela, który przyszedł, by wesprzeć Cię w najgorszym momencie. Opowiada o tym, jak poradzić sobie z lękiem i samotnością. Przypomina, że każdy z nas jest wart miłości i daje temu światu coś, czego nie daje nikt inny – coś zupełnie wyjątkowego. Czasem najwięcej odwagi i hartu ducha wymaga zmierzenie się z wyzwaniami codzienności. Chłopiec, kret, lis i koń przypominają nam wszystkim o powodach, dla których warto się nie poddawać – to najpiękniejsza opowieść o dobroci i życzliwości, które dają siłę i prawdziwa, uniwersalna lekcja życia.

Profil na Instagramie, na którym Charlie Mackesy publikuje rysunki z czterema uroczymi postaciami, zdobył popularność na całym świecie. Chłopiec, kret, lis i koń uświadamiają nam, co naprawdę jest w życiu ważne. Rysunki zebrane w tej książce są iskierką nadziei w naszych niepewnych czasach.

Rozmowy bohaterów tej książki, ujęte w graficzną formę, w którą wkomponowany jest tekst, udostępniano w sieci tysiące razy, odtwarzano na zajęciach plastycznych w szkołach, tatuowano na ciałach. Ilustracje inspirowały rodziców i dziadków, bawiły dzieci, pocieszały smutnych i samotnych, dodawały odwagi i siły w zmaganiach z trudami życia. Rozpaliły też wyobraźnię twórców filmowych: chłopiec, kret, lis i koń już wkrótce ożyją na ekranie w przepięknej, chwytającej za serce świątecznej animacji.
Wkroczcie śmiało w świat, który wykreował dla was Charlie Mackesy i zaproście do niego wszystkich, których kochacie!

James Norbury Podróż. Wielka Panda i Mały Smok
Najpiękniejsza książka roku! Opowieść, która podbija serca! Jeśli zachwyciła Cię inspirująca, ilustrowana podróż Chłopca, kreta, lisa i konia i wciąż masz w pamięci Kubusia Puchatka i jego przyjaciół – ta książka jest właśnie dla Ciebie!

Ilustrowana książeczka z życiowymi mądrościami w stylu Charliego Mackesy’ego, inspirowana filozofią buddyjską i sztuką Dalekiego Wschodu. Każda strona to osobna ilustracja ukazująca scenkę z wspólnej wędrówki przez życie dwójki przyjaciół − Pandy i Smoka. Ich rozmyślania w czasie mijających pór roku, między kolejnymi filiżankami herbaty podbiły serca tysięcy internautów. Teraz Panda i Smok ruszają na podbój polskiego rynku wydawniczego! Publikacja liczy 160 stron i 120 ilustracji. Zachwyciła już wydawców w dwudziestu krajach świata i właśnie trafia w ręce ich czytelników.

James Norbury zgromadził ponad 140 tysięcy fanów na Instagramie, a liczba ta zwiększa się mniej więcej o 2000 nowych subskrybentów każdego tygodnia. Jego posty na Instagramie i Facebooku regularnie stają się wiralami – najbardziej popularny zdobył 6,5 miliona reakcji, 1300 komentarzy i 42 000 udostępnień.

Rozpisana na dwa głosy, pełna wzruszającego humoru opowieść o przyjaźni, odwadze i czułości dla samego siebie. Inspirująca podróż, w której ważny jest nie cel, lecz droga. I ci, którzy nam w niej towarzyszą. Dla wszystkich, którzy czują się niepewni i zagubieni lub po prostu chcieliby odnaleźć w życiu i w świecie nieco więcej optymizmu. Książka dla czytelników od lat 0 do 100 – od dzieci, przed którymi świat stoi otworem, do dorosłych, których życie rzuca na głęboką wodę i brutalnie zmusza do radykalnych zmian. Ponadczasowy prezent dla każdego!

Sibeal Pounder Bombka. O dziewczynkach, które odmieniły święta
Dwie przyjaciółki, stos prezentów do rozdania i wielka świąteczna rewolucja! Najbardziej przebojowa książka świątecznego sezonu – błyskotliwa, inteligentna, napisana z sercem i z feministycznym zacięciem. Oto historia, którą powinniście znać – opowieść o wytrwałości i drobnych aktach dobroci oraz o dwóch wspaniałych dziewczynach, które na zawsze zmieniły oblicze świąt.

Blanche Claus jest sierotą. Mieszka pod jednym z londyńskich mostów i szczerze nienawidzi Bożego Narodzenia. Wszystko zmienia się, gdy w wigilijny wieczór spotyka staruszkę, która obdarowuje ją magiczną, czerwoną bombką z tańczącą w jej wnętrzu choinką. Wtedy w życiu Blanche pojawia się klacz Rudy i kochająca święta i bułeczki z bakaliami niezwykła dziewczynka o imieniu Rinki.

Bombka to opowieść o szalonej przyjaźni dwóch wspaniałych, odważnych dziewczynek, które postanowiły odmienić Boże Narodzenie. Ta cudownie zabawna, świąteczna przygoda rozgrzeje serce nawet najbardziej zaciekłego Grincha.
Święty Mikołaj mężczyzną? Przecież to jedno wielkie nieporozumienie! Dołączcie do Blanche Claus i jej najlepszej przyjaciółki Rinki i przygotujcie się na niezapomnianą bożonarodzeniową sannę!

Lucinda Riley i Harry Whittaker Laura i świąteczny Anioł
Bożonarodzeniowa książeczka z serii Aniołki, stworzona z myślą o najmłodszych czytelnikach przez Lucindę Riley ‒ uwielbianą autorkę bestsellerowej serii obyczajowej „Siedem Sióstr” ‒ i jej syna Harry’ego Whittakera, we współpracy z ilustratorką Jane Ray. Dodająca otuchy opowieść o przezwyciężaniu dziecięcych lęków. Książka idealna na prezent, wypełniona magicznym duchem Świąt.

Wigilia to wielki dzień dla Laury. Pod udekorowanym drzewkiem leżą już prezenty, opakowane w błyszczący, kolorowy papier. Dziewczynka zaśpiewa dziś w jasełkach, a jej tata, który jest rybakiem, obiecał, że skończy połów wcześniej, żeby jej posłuchać. Na morzu panuje jednak sztorm, więc kiedy Laura wchodzi na scenę, bardzo się martwi, że wciąż nie ma go na widowni.
Na szczęście Laura nie jest sama, ktoś nad nią czuwa i słyszy nawet najcichsze życzenia…
Czy Świąteczny Anioł, pomoże ojcu Laury bezpiecznie dotrzeć do domu i spotkać się z córką, gdy dziewczynka obudzi się w bożonarodzeniowy poranek?

Kojąca, ponadczasowa opowieść we wspaniałym wydaniu ‒ duży format, twarda oprawa i piękne, mieniące się kolorami ilustracje Jane Ray. Każda książeczka z serii Aniołki odnosi się do lęków, zmartwień lub problemów, które mogą dręczyć małe dziecko, i pomaga mu się z nimi zmierzyć. Idealna dla najmłodszych czytelników, którzy właśnie samodzielnie zaczęli sięgać po książki, a także dla młodszych dzieci, które lubią słuchać, gdy czytają im rodzice.

Wesołych Mikołajek życzy Wydawnictwo Albatros!

 

COPYRIGHTS WYDAWNICTWO ALBATROS
CREATED BY 2SIDES.PL