Drodzy Czytelnicy!

W serwisie lubimyczytać.pl ruszył właśnie plebiscyt Książka Roku 2021.
145 tytułów nominowanych w 15 kategoriach – książki najpopularniejsze i najlepiej oceniane przez internautów w serwisie lubimyczytać.pl, a w kategorii Bestseller – najczęściej kupowane w serwisie Allegro.
Top 10 tytułów w każdej kategorii to crème de la crème literatury, najchętniej czytanej w minionym roku.
Teraz to do czytelników należy decyzja, które z nominacji zasługują na tytuł Książki Roku 2021.
Aby oddać głos pod wybraną książką należy w danej kategorii kliknąć przycisk „głosuję” i postępować zgodnie z wyświetloną informacją. W każdej kategorii wolno głosować tylko raz, a po zatwierdzeniu wyboru nie można cofnąć raz podjętej decyzji.

Z przyjemnością informujemy, że w tegorocznym plebiscycie Książka Roku 2021 lubimyczytać.pl i Allegro nominacje w 4 kategoriach zdobyło aż 5 ubiegłorocznych tytułów Wydawnictwa Albatros:

Nominacja Lubimyczytać.pl: Książka Roku 2021 w kategorii literatura piękna – Klara i Słońce Kazuo Ishiguro

Nominacja Lubimyczytać.pl: Książka Roku 2021 w kategorii kryminał, sensacja, thriller – Terapeutka B.A. Paris

Nominacja Lubimyczytać.pl: Książka Roku 2021 w kategorii literatura obyczajowa, romans – Zaginiona siostra Lucinda Riley

Nominacja Lubimyczytać.pl: Książka Roku 2021 w kategorii literatura obyczajowa, romans – Powrót Nicholas Sparks

Nominacja Lubimyczytać.pl: Książka Roku 2021 w kategorii horror – Później Stephen King

Poniżej kilka praktycznych informacji od organizatorów:

Głosowanie potrwa od 1 do 28 lutego na stronie https://lubimyczytac.pl/plebiscyt, a Laureatów poznamy 10 marca podczas uroczystej gali w Starym Browarze w Poznaniu. Ze względów epidemicznych wydarzenie odbędzie się w reżimie sanitarnym. Ponieważ liczba gości jest ograniczona, event będzie szeroko promowany na kanałach patronów medialnych oraz transmitowany na żywo w serwisie Wp.pl, Allegro, lubimyczytać.pl oraz na stronach Miasta Poznania i Starego Browaru.

W tym roku organizatorzy przygotowali parę niespodzianek. Plebiscyt rozszerzono o dwie nowe kategorie – Debiut i Komiks. Aby wyróżnić literackich debiutantów, przewidziano dla nich nagrodę w wysokości 10 tys. złotych. Doceniono też komiksy, które we wszechobecnej kulturze obrazkowej zyskują na sile przekazu.

Ale na tym nie koniec nowości. W trakcie plebiscytowego miesiąca Czytelnicy chcieliby mieć szansę i wystarczająco dużo czasu, by lepiej poznać nominowane książki. Wsłuchując się więc w ich głosy, ograniczono liczbę pozycji w danej kategorii do dziesięciu. TOP10 Książek Roku w 15 kategoriach wyłoniono biorąc pod uwagę ich popularność, ocenę czytelników i pozostałe kryteria, które są standardem niezmiennie już od 7 lat. Po raz trzeci lubimyczytać.pl stworzyło plebiscyt z serwisem Allegro, który przyzna nagrodę Bestsellera za rok 2021.

Podczas trwania głosowania plebiscyt oraz nominowane książki promowane są w serwisie lubimyczytać.pl i Allegro, a informacje o wydarzeniu pojawiają się w mediach ogólnopolskich i regionalnych.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w zabawie i głosowania na nasze nominowane tytuły!

COPYRIGHTS WYDAWNICTWO ALBATROS
CREATED BY 2SIDES.PL