DEMASKATOR

John Grisham

Tytuł oryginału: THE WHISTLER
Tłumaczenie: Anna Dobrzańska / Andrzej Szulc
Liczba stron: 416
Format: 125 x195 mm
ISBN: 978-83-7985-963-4
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Data wydania: 29 marca 2017

Syndykat zbrodni. Indiańskie kasyno. Skorumpowana sędzia.

Miliony dolarów przechodzące z ręki do ręki…

 

Uczciwi i mądrzy sędziowie to podstawa dobrze funkcjonującego systemu prawnego. Ale teoria i życie czasami się rozjeżdżają. Na przykład kiedy sędzia bierze łapówki, by odpowiednio pokierować procesem. Pozbawiony uprawnień adwokat Greg Myers w imieniu osoby, która skrzętnie ukrywa swoją tożsamość, podpisuje skargę przeciwko sędzi Claudii McDover i składa ją w komisji dyscyplinarnej sędziów. Nieznany demaskator – sygnalista czy kret, jak sam siebie nazywa – twierdzi, ze McDover od lat otrzymuje od  florydzkiego syndykatu pieniądze pochodzące z kasyna, które  powstało dzięki jej werdyktom.

/>
Pracująca w komisji prawniczka Lacy Stoltz decyduje się na zbadanie sprawy, choć wie, że śledztwo będzie przekraczało jej kompetencje i może być niebezpieczne. Ale nie zdaje sobie sprawy, jak bardzo.

 

Książka, która miesiącami nie schodziła z pierwszego miejsca listy bestsellerów  „New York Timesa”.  John Grisham w swoim żywiole!

więcej

Recenzje

Wnikliwy i niesamowicie przekonujący obraz korupcji w organach wymiaru sprawiedliwości. Jedna z najlepszych powieści Grishama.

The New York Times

Kup teraz
swiatksiazki.pl
14.99 zł
37.90 zł
Oszczędzasz 22.91 zł
Idź do sklepu »

Inne tego autora