CHŁOPCY EDDIEGO

John Grisham

Tytuł oryginału: BLEACHERS
Tłumaczenie: Lech Z. Żołędziowski
Liczba stron: 208
Format: 125 x195 mm
ISBN: 978-83-7985-560-5
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Data wydania: 12 sierpnia 2015

Jedyna w swoim rodzaju opowieść o młodości, futbolu, bohaterach i legendach, a także o wielu drogach, które pokonują chłopcy, aby stać się mężczyznami.

Kilkanaście lat temu Neely Crenshaw był gwiazdą futbolu, najlepszym rozgrywającym w historii drużyny Spartan z Messyny. Wróżono mu wielką karierę. Tak pewnie by było, gdyby nie kontuzja. Sportowa kariera Neelly’ego to głównie zasługa Eddiego Rake'a – trenera, który zrobił z licealnej drużyny wielkich graczy, zdobywających wszystkie możliwe trofea. Rake stał się jedną z najbardziej szanowanych osób w mieście, bo to dzięki sukcesom „jego chłopców” Messyna zaistniała na mapie USA. Przez kilkanaście lat trwała szczęśliwa passa drużyny i nikt nie kwestionował niekonwencjonalnych metod treningu, wyzwisk, morderczych maratonów.

Po piętnastu latach od wyjazdu z  Messyny, Neely Crenshaw, który obiecał sobie, że już nigdy nie stanie na boisku Spartan, wraca do miasta na pogrzeb swojego dawnego trenera. „Chłopcy Eddiego” spotykają się na trybunach swojego stadionu, wspominając dawne czasy. Jest wśród nich Neely, który wciąż usiłuje uporać się z przeszłością…

Król thrillera prawniczego udowadnia, że jest mistrzem także klasycznej powieści obyczajowej.

więcej
Kup teraz
swiatksiazki.pl
25.00 zł
29.90 zł
Oszczędzasz 4.90 zł
Idź do sklepu »

Inne tego autora