WYSPA CAMINO

John Grisham

Tytuł oryginału: CAMINO ISLAND
Tłumaczenie: Jan Kraśko
Liczba stron: 368
Format: 125 x 195 mm
ISBN: 978-83-8125-337-6
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Data wydania: 24 kwietnia 2019

Świat książek może być o wiele bardziej mroczny i niebezpieczny, niż ci się wydaje…

Białe kruki, niepozorni antykwariusze i niebanalna historia kryminalna!

Księgarnia, szelest przewracanych kartek, usypiająca atmosfera… Nudno, prawda? A co, jeżeli ten spokojny, pokryty kurzem świat ma drugie oblicze? Pełne złodziei, handlarzy trefnymi białymi krukami, romansów, zdrad i spisków..? Zaczyna się od skoku. Udanego – przestępcy kradną z biblioteki Uniwersytetu Princeton manuskrypty.

Dziwna kradzież? Niekoniecznie. To skarb – zostały ubezpieczone na 25 milionów dolarów…

Czy cokolwiek może łączyć ten brawurowy skok z niepozornym Bruce’em Cable’em, który prowadzi księgarnię w sennym miasteczku Santa Rosa na wyspie Camino? Niewielu ludzi wie, że Bruce prawdziwe pieniądze zarabia na handlu białymi krukami. Być może dowie się tego Mercer Mann, młoda pisarka z problemami finansowymi, która zostaje wynajęta przez tajemniczą kobietę zlecającą jej poznanie sekretów księgarza…

więcej

Recenzje

Zuchwała kradzież z uniwersyteckiego sejfu, perypetie świetnie przygotowanych, a mimo to nieco pechowych złodziei, sekrety czarnego rynku obrotu wydawniczymi białymi krukami, kulisy działania firm ubezpieczeniowych - wszystko to opisane zostało przez Grishama ze znawstwem zdradzającym drobiazgowe i dogłębne przygotowanie autora. Jako nałogowy czytelnik i zbieracz-utracjusz byłem zadowolony, wczytując się w tajniki funkcjonowania amerykańskiego biznesu wydawniczego. Jako miłośnik kryminałów - ucieszony tym, że mrocznym przedmiotem pożądania są w "Wyspie Camino" oryginalne rękopisy F. Scotta Fitzgeralda.

Piotr Gociek, Do Rzeczy

Dobra powieść sensacyjna wcale nie musi narażać czytelnika na krwawe sceny i lekturę po kolana w trupach. Johna Grishama przepis na lekki to: sprytni złodzieje, perfekcyjnie obmyślony "skok", oraz przebiegły paser gwarantujący zysk i eliminujący całkowicie możliwość wpadki przestępców...

Jacek Michoń, Angora

„Wyspa Camino” nie ma zawrotnego tempa akcji i napięcia odczuwalnego od pierwszych do ostatnich stron. Jest za to zagadka, barwne środowisko, zróżnicowani bohaterowie, ciekawa fabuła, a nawet romans. Bardzo wielu miłośników kryminałów zwraca dużą uwagę na tempo akcji, czasem oceniając powieść głównie przez ten pryzmat. Jednak o jakości tego gatunku nie stanowi tylko akcja, ale również intryga, postacie, relacje międzyludzkie, miejsce, zagadka. A to jest, jak zawsze, bardzo dobrze opisane przez J. Grishama.

Agnieszka Pruska, Zbrodnia w Bibliotece

Grisham to absolutny zawodowiec. Dlatego też „Wyspa Camino” to kryminał, który nie ma w zasadzie słabych punktów. Historia może nie jest strasznie skomplikowana, jak w innych powieściach tego samego autora, ale książkę czyta się z wielką przyjemnością. Sam klimat wyspy Camino jest tak przekonywująco opisany, że nic tylko... wyjechać na wakacje albo marzyć dalej o tej pięknej i słonecznej wyspie! Polecam!

Agnieszka Pater, Dla Lejdis

Świetna rozrywka, doprawiona niesamowitym tempem akcji.

The New York Times Book Review

Urzekająca mieszanka skomplikowanej intrygi kryminalnej i letniego romansu z doskonale poprowadzoną, niejednoznaczną postacią głównego bohatera.

The Sunday Times

Autor otwiera przed czytelnikiem mroczne podziemie handlarzy nielegalnymi białymi krukami. Klimat tej książki to połączenie „Kodu da Vinci” z Sherlockiem Holmesem.

The Sun

Fani będą się zachwycać klasycznie zbudowanym spiskiem i ciekawym zakończeniem. Ekstaza dla miłośników książek!

The Florida Times - Union

Grisham to najlepszy żyjący autor thrillerów na świecie.

Ken Follett

Kup teraz
swiatksiazki.pl
24.48 zł
37.50 zł
Oszczędzasz 13.02 zł
Idź do sklepu »

Inne tego autora