KIRKE

Madeline Miller

Tytuł oryginału: CIRCE
Tłumaczenie: Paweł Korombel
Liczba stron: 416
Format: 143 x 205 mm
ISBN: 978-83-8215-374-3
Oprawa: twarda z obwolutą
Data wydania: 15 stycznia 2021

Jeśli chcesz wiedzieć, kim jesteś, zawalcz o swoje miejsce w świecie.

Kirke długo nie wiedziała, kim jest. Urodziła się wśród bogów, lecz była dla nich zbyt mało potężna. Zbyt mało piękna. Zbyt mało okrutna. Wszyscy myśleli, że nie ma żadnej mocy. Lecz kiedy spotkała pierwszego śmiertelnika, stało się jasne, że drzemie w niej siła, która może zagrozić wszystkim bogom. A wtedy zaczęli się bać.

Kirke musiała zapłacić za ich strach. Odtrącona przez bogów i ludzi była zmuszona sobie radzić sama. Kolejne próby, przed którymi postawił ją los, przygotowywały ją do tej najważniejszej. Aby ochronić to, co kocha, Kirke będzie musiała zebrać wszystkie siły i zdecydować raz na zawsze, czy należy do bogów, z których się urodziła, czy do śmiertelników, których pokochała.

więcej

Recenzje

Jedna z najbardziej godnych zwyciężczyń Nagrody Orange: oryginalna, inspirująca, pełna pasji i świeżych pomysłów!

Joanna Trollope

Tylko najwybitniejsi autorzy powieści historycznych są w stanie oddać niezwykłość i odmienność minionych wieków, a szczególnie czasów starożytnych.

The Times

Książka, od której nie można się oderwać! Tej nocy na pewno nie położycie się spać, ani żadnej kolejnej, dopóki nie skończycie czytać.

Ann Patchett

Niezwykle wciągająca powieść, po prostu trzeba ją przeczytać!

Donna Tartt

Odyseja opowiedziana na nowo, ale tym razem wszystko to, co do tej pory pozostawało w cieniu, znajduje się w pełnym blasku!

Kate Mosse

Inne z tej serii