ZATOKA FRANCUZA

Daphne du Maurier

Tytuł oryginału: FRENCHMAN'S CREEK
Tłumaczenie: Magdalena Słysz
Liczba stron: 320
Format: 135 X 205 MM
ISBN: 978-83-6751-378-4
Oprawa: twarda z obwolutą
Data wydania: 17 maja 2023

Nowość w uwielbianej przez czytelników Serii Butikowej, oferującej niebanalne powieści w zachwycającej szacie graficznej.

Zapierająca dech w piersiach, pełna suspensu i intryg powieść historyczna o kobiecie, która na przekór swoim czasom zapragnęła wolności i prawdziwego uczucia.

Wyjątkowa powieść angielskiej mistrzyni prozy.

Londyn, połowa XVII wieku. Lady Dona St. Columb, jedna z pierwszych dam na dworze Karola II Stuarta, jest znużona trywialnością codziennego życia w królewskim otoczeniu. Choć zwykle znajduje się w samym centrum pałacowych intryg, w głębi ducha tęskni za swobodą i płomienną miłością, nawet jeśli ta miałaby się wiązać z pewną dozą niebezpieczeństwa.

Chcąc uciec przed odrętwiającą nudą i pełną zakłamania uprzejmością wyższych sfer, wyjeżdża do Navron w odległej Kornwalii. Na miejscu odkrywa, że w należącej do jej męża posiadłości, nieużywanej od kilku lat i ukrytej pośród lasów oraz malowniczych górskich krajobrazów, zaszył się francuski pirat, który budzi postrach całego wybrzeża. Co więcej, Dona szybko orientuje się, że mężczyzna wcale nie jest nieokrzesanym zbirem, a z pewnością ma więcej ogłady i kultury niż jej głupkowaty małżonek. I że tajemniczego korsarza łączy z nią jedno: on także jest w stanie zaryzykować wszystko dla upragnionej chwili szczęścia.

Rodzące się uczucie wkrótce postawi Donę przed wyborem: skazać ukochanego na pewną śmierć czy postawić na szali własne życie, by go ocalić?

więcej

Recenzje

Powieść pełna przygód i romantycznego nastroju, napisana z prawdziwą maestrią.

„New York Times”

Bohaterka, która żyła kilkaset lat temu, a mimo to każdy chciałby się z nią zaprzyjaźnić.

„Sunday Times”

Pulsująca emocjami historia, w której czuje się bicie serca bohaterów. Zniewalająca powieść.

„Daily Mail”

Romantyczna, skandalizująca, awanturnicza. Najprzyjemniejsza podróż z piratem, w jaką kiedykolwiek się wybrałam.

The Book Nest

Kup teraz
swiatksiazki.pl
32.50 zł
49.90 zł
Oszczędzasz 17.40 zł
Idź do sklepu »

Inne z tej serii