CÓRKA ZEGARMISTRZA

Kate Morton

Tytuł oryginału: THE CLOCKMAKER'S DAUGHTER
Tłumaczenie: Anna Dobrzańska
Liczba stron: 544
Format: 135 x 205 mm
ISBN: 978-83-8125-473-1
Oprawa: zintegrowana
Data wydania: 13 marca 2019

Ojciec wołał na mnie Birdie, mawiał, że jestem jego małym ptaszkiem. Dla wszystkich byłam jego dzieckiem, córką zegarmistrza. Edward nazywał mnie swoją muzą, przeznaczeniem. Ludzie pamiętają mnie jako złodziejkę, oszustkę, tę, która miała się za lepszą od innych i nie była niewiniątkiem. Nikt już nie pamięta mojego prawdziwego imienia. I nikt nie wie, co naprawdę stało się tamtego lata.

Latem 1862 roku grupa młodych artystów, którym przewodził utalentowany i pełen pasji Edward Radcliffe, przybyła do Birchwood Manor w malowniczym Oxfordshire. Planowali spędzić miesiąc na łonie natury, szukając inspiracji. Ale ich pobyt na prowincji właśnie dobiega końca: jedna z uczestniczek wyprawy została zastrzelona, druga zniknęła – podobnie jak pewna bezcenna pamiątka rodowa – a życie Edwarda Radcliffe’a legło w gruzach.

Ponad 150 lat później Elodie Winslow, młoda archiwistka z Londynu, odnajduje skórzaną torbę, a w niej dwa pozornie niezwiązane ze sobą przedmioty: zdjęcie w kolorze sepii, przedstawiające zniewalająco piękną kobietę w wiktoriańskim stroju, i szkicownik artysty z rysunkiem domu z dwuspadowym dachem, stojącego w zakolu rzeki.

Dlaczego Birchwood Manor wydaje się Elodie tak znajome? Kim jest młoda kobieta na fotografii? Czy kiedykolwiek pozna jej tajemnicę?

Córka zegarmistrza jest historią o skrywanym sekrecie, okrutnym morderstwie, zuchwałej kradzieży, sztuce, miłości i stracie, opowiedzianą głosem Birdie Bell – córki zegarmistrza, która była świadkiem i uczestnikiem tamtych dramatycznych wydarzeń.

więcej

Recenzje

Ta książka o miłości, o duchach i o tym, że prawdziwą wartość przedmiotom nadają dopiero nasze emocje, jest znakomita akurat na teraz, na ławeczkę w słońcu, pod kwitnącymi bzami.

Aleksandra Pańko, Przegląd

Przemyślana w każdym szczególe, dopracowana od początku do samego końca, napisana pięknie i mądrze.

Ewelina Olszewska, Granice.pl

Napisana cudownym językiem,zaskakująca i ponadczasowa opowieść o tym co w życiu jest ważne i warte poświęcenia. Polecam z całego serca.

Beata Sokołowska, 100 kilo książek

Morton jest mistrzynią opowiadania wspaniałych historii.

Sun Herald

Najbardziej ambitna książka autorki. Morton po raz kolejny udowadnia, że historia nie jest linią prostą, ale skomplikowaną, bezkresną siecią.

Booklist

Morton znowu to zrobiła! Ta książka jest równie dobra jak jej poprzednie międzynarodowe bestsellery: „Dom w Riverton" i „Dom nad jeziorem".

Library Journal

Niezwykła historia wspaniale odpowiedziana przez Morton, która skłania do rozmyślań nad sztuką, zdradą oraz sposobami, w jaki prawdziwe życie i prawdziwe miejsca mogą z czasem stać się częścią legendy.

Publishers Weekly

Kup teraz
swiatksiazki.pl
25.94 zł
39.90 zł
Oszczędzasz 13.96 zł
Idź do sklepu »