DAR

James Patterson / Ned Rust

Tytuł oryginału: WITCH AND WIZARD 3: THE GIFT
Tłumaczenie: Izabela Matuszewska
Liczba stron: 368
Format: 125 x195 mm
ISBN: 978-83-7885-714-3
Oprawa: twarda z obwolutą
Data wydania: 10 października 2014

Ponura wizja nieodległej przyszłości, w której w świecie kontrolowanym przez reżim zwany Nowym Ładem największe zagrożenie dla władzy stanowią młodzi ludzie.

 

Porywani z domów, przetrzymywani w więzieniach aż do osiągniecia pełnoletności, muszą pod groźbą śmierci wyrzec się wszystkiego: wolności, przeszłości, nawet swoich rodziców. Tajemnicze proroctwa zapowiadają nadejście wyzwolicieli, młodych czarodziei, Whita i Wisty.

Od kiedy Wisty i Whit zostali w środku nocy porwani ze swego rodzinnego domu i umieszczeni w więzieniu, zwolennicy totalitarnego rządu zawzięcie próbują złamać ich opór. Oskarżają ich o spiskowanie, konspirowanie i eksperymenty z ciemnymi sztukami magicznymi, za co grozi śmierć. Ale ta

dwójka niesłychanie utalentowanych młodych czarodziejów nie zamierza się poddać.

Uciekają z więzienia i podejmują walkę przeciwko brutalnym rządom Nowego Ładu, aby ocalić cywilizację przed totalną zagładą.

W drugiej części trylogii władze Nowego Ładu są o krok od zawładnięcia mocami natury i uzyskania najgłębszej kontroli nad człowiekiem – poprzez jego umysł. Aby ostatecznie zatriumfować, potrzebują jeszcze tylko jednego – Daru, który posiadają Wisty i Whit. I nic nie powstrzyma ich przed jego zdobyciem. A jeśli tych dwoje nie przyjdzie do nich z własnej woli, zwrócą się przeciwko tym, których Wisty i Whit kochają najbardziej...

więcej