STARTER

Lissa Price

Tytuł oryginału: STARTERS
Tłumaczenie: Elżbieta Piotrowska
Liczba stron: 400
Format: 125 x195 mm
ISBN: 978-83-7885-678-8
Oprawa: miękka bez skrzydełek
Data wydania: 8 kwietnia 2015

Ona jedna przeciwko systemowi.

Straciła rodziców. Potem dom. W końcu własne ciało. Zrobi wszystko, żeby je odzyskać.

 

Callie straciła rodziców, kiedy wojna bakteriologiczna zmiotła z powierzchni ziemi wszystkich w wieku między 20 a 60 lat. Ona i jej młodszy brat, Tyler, uciekają, aby mieszkać na odludziu wraz z przyjacielem Michaelem, i walczą z renegatami, którzy byliby w stanie zabić ich choćby dla ciastka.

Jedyną nadzieją Callie jest Prime Destinations, niepokojące miejsce w Beverly Hills, rządzone przez tajemniczą postać znaną jako Old Man. Ukrywa nastolatków, aby wypożyczyć ich ciała Endersom – seniorom, którzy chcą być

znowu młodzi. Callie wie, że pozyskane w ten sposób pieniądze utrzymają ją, Tylera i Michaela żywych, więc zgadza się być dawcą. Ale neurochip, który został umieszczony w jej głowie, ma awarię i Callie budzi się w życiu Helen – kobiety, która wypożyczyła jej ciało. Mieszka w jej domu, jeździ jej samochodami i umawia się z wnukiem senatora. Wszystko wygląda jak w bajce, dopóki Callie nie odkrywa, że Helen zamierza robić coś więcej, niż tylko imprezować – a plany Prime Destinations są dużo gorsze, niż Callie mogła sobie kiedykolwiek wyobrazić…

 

Najlepsza książka dla młodzieży 2012 roku w sieci księgarń Barnes & Noble.

Niemiecka nagroda Eselsohr dla najlepszej książki w kategorii Powieść Dla Młodzieży.

Holenderska nagroda Crimezone dla najlepszego thrillera dla młodzieży.

We Francji i Niemczech uznano ją za jedną z dziesięciu najciekawszych książek 2012 roku.

więcej

Recenzje

Inteligentna, błyskotliwa, odkrywcza, a przede wszystkim porywająca historia. Callie Woodland zasługuje na to, by być bohaterką całej serii wydawniczej.

Dean Koontz

Czytelnicy, którzy czekali na godną następczynię Igrzysk śmierci Suzanne Collins, właśnie ją znaleźli. Dystopijne science fiction w najlepszym wydaniu!

LA Time