ENIGMA

Robert Harris

Tytuł oryginału: ENIGMA
Tłumaczenie: Andrzej Szulc
Liczba stron: 385
Format: 143 x 205 mm
ISBN: 978-83-8125-535-6
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Data wydania: 29 września 2021

Szpiegowski thriller wojenny, w którym Robert Harris udowadnia, że jest niezrównany w łączeniu fikcji literackiej z historią.

Filmowa adaptacja z udziałem Kate Winslet i Nikolaja Coster-Waldau w roli Polaka – Józefa Pukowskiego.

Marzec 1943 roku. Decydujący moment wojny na Atlantyku.

Podczas gdy do Anglii płyną z Ameryki trzy wielkie konwoje marynarki wojennej, 80 kilometrów od Londynu, w wiejskiej posiadłości Bletchley Park, gdzie znajduje się tajna siedziba brytyjskich kryptologów, trwa wyścig z czasem. Jeśli nie uda się złamać niedawno zmienionych kodów Enigmy, maszyny szyfrującej używanej na niemieckich U-Bootach, zginą tysiące alianckich żołnierzy.

Sukces – lub niepowodzenie – grupy oddanych swojej misji młodych ludzi może przesądzić o losach nie tylko morskiej bitwy na Atlantyku, ale też całej wojny. Tymczasem jeden z kryptologów, genialny matematyk Tom Jericho, przypuszcza, że ktoś sabotuje ich pracę. A kiedy niedługo później znika dziewczyna, w której jest zakochany, tajemnicza i piękna Claire Romilly, jego podejrzenia się nasilają.

Wszystko wskazuje na to, że wśród nich jest niemiecki szpieg.

więcej

Recenzje

Doskonała powieść. Niewątpliwie najlepszy thriller roku. Kto wie, czy nie całej dekady?

„Evening Standard”

Po sukcesie Vaterlandu zadawano sobie pytanie, czy Robert Harris może jeszcze czymś zaskoczyć czytelnika. Enigmą pisarz rozwiewa te wątpliwości.    

„Mail on Sunday”

Harris opisuje mroczne wydarzenia drugiej wojny światowej w taki sposób, że czytelnik odnosi wrażenie, jakby sam w nich uczestniczył.

„The Times”

Ta książka mnie zachwyciła!

„Sunday Times”

Kup teraz
swiatksiazki.pl
26.00 zł
39.90 zł
Oszczędzasz 13.90 zł
Idź do sklepu »

Inne tego autora