KONKLAWE

Robert Harris

Tytuł oryginału: CONCLAVE
Tłumaczenie: Andrzej Szulc
Liczba stron: 336
Format: 143 x 205 mm
ISBN: 978-83-8215-695-9
Oprawa: twarda
Data wydania: 29 września 2021

Potęga Boga. Ambicja człowieka.

117 kardynałów z całego świata.

W ciągu następnych 72 godzin jeden z nich stanie się najpotężniejszym przywódcą duchowym na świecie.

Zwroty akcji – intrygi – politykierstwo

Umiera znienawidzony przez Kurię papież propagujący idee Kościoła ubogiego.

Misja przeprowadzenia konklawe przypada kardynałowi Lomelemu, który przeżywa kryzys wiary. Tuż przed rozpoczęciem głosowań w Domu Świętej Marty pojawia się nieznany nikomu kardynał Benitez z Filipin, którego zmarły papież podniósł do tej godności w tajemnicy przed watykańskimi urzędnikami. Zamkniętych we wnętrzu Kaplicy Sykstyńskiej elektorów bardzo szybko zaczynają pochłaniać całkiem ziemskie intrygi.

A Lomeli musi rozstrzygnąć w swoim sumieniu, czy jako dziekan Kolegium Kardynałów ma się ograniczać wyłącznie do spraw organizacyjnych, czy też spróbować wpłynąć na przebieg głosowania poprzez ujawnienie kompromitującej przeszłości niektórych pretendentów.

Twórca bestsellera Autor widmo powraca ze współczesną powieścią, rozgrywającą się za zamkniętymi drzwiami Kaplicy Sykstyńskiej.

więcej

Recenzje

Pasjonująca powieść. Nieprzewidywalna, pełna zwrotów akcji, szokujących rewelacji i politykierstwa, które trzymają czytelnika w ciągłym napięciu. Kościelna wersja House of Cards.

Robbie Millen, The Times

Mistrzostwo… Nie pamiętam, kiedy ostatni raz użyłem tego słowa w jakiejś recenzji. Tę powieść można określić tylko jednym słowem: fascynująca…

Ian Sansom, The Guardian

Konklawe to aktualna powieść, skoncentrowana na tym, czym są władza i potęga, przedstawiająca machlojki, do których dochodzi za zamkniętymi drzwiami Kaplicy Sykstyńskiej.

Richard T. Kelly, Esquire (UK)

Zaskakujące zwroty akcji, doskonałe kreacje bohaterów, intrygi i znakomite zaplecze historyczne. Absolutnie nie możecie przegapić tej powieści.

Margaret Cannon, The Globe and Mail

Obowiązkowa lektura dla fanów powieści z polityką w tle. Konklawe oferuje fascynujący wgląd w przebieg wyborów na głowę Kościoła katolickiego.

Canadian Living

Napisany z werwą, pełen napięcia i zaskakujących zwrotów akcji thriller prawdziwego mistrza narracji.

Simon Humphreys, The Mail on Sunday

Kup teraz
swiatksiazki.pl
27.50 zł
41.90 zł
Oszczędzasz 14.40 zł
Idź do sklepu »

Inne tego autora