MONACHIUM

Robert Harris

Tytuł oryginału: MUNICH
Tłumaczenie: Andrzej Szulc
Liczba stron: 400
Format: 143 x 205 mm
ISBN: 978-83-8125-177-8
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Data wydania: 4 kwietnia 2018

Opowieść o lojalności i zdradzie, osnuta wokół brzemiennej w skutki konferencji monachijskiej z 1938 roku.

Świat staje na krawędzi wojny. To ostatnia szansa, by zmienić historię...

 Wrzesień 1938 roku. Hitler za wszelką cenę chce rozpocząć wojnę. Brytyjski premier Chamberlain desperacko próbuje utrzymać pokój. Wszystko rozstrzygnie się w mieście, które już zawsze będzie kojarzyło się z tym wydarzeniem: Monachium.

Podczas gdy samolot z Chamberlainem na pokładzie leci nad kanałem La Manche, z Berlina do Bawarii zmierza pociąg z Führerem. Wśród osób towarzyszących premierowi Wielkiej Brytanii jest jego dobrze zapowiadający się prywatny sekretarz, Hugh Legat. W pociągu zaś jedzie niemiecki dyplomata należący do niewielkiej grupy spiskujących przeciwników Hitlera. Kiedyś studiowali razem w Oksfordzie, lecz przed sześcioma laty ich drogi się rozeszły. Teraz przyszłość Europy zależy od tego, czy znowu się skrzyżują. I czy w sytuacji, w której gra toczy się o najwyższą stawkę, dopuszczą się zdrady. Staną po stronie przyjaciół, rodziny, kraju czy swoich przekonań?

więcej

Recenzje

Po raz kolejny Harris, z talentem właściwym tylko jemu, ożywił historię.

The Washington Post

Inteligentny thriller. Wydarzenia historyczne widziane oczami świetnie wykreowanych postaci, z ich obawami i nadziejami, wyglądają zupełnie inaczej niż w podręcznikach.

The Times

Harris wplata fikcję w tkankę historii bez najmniejszego śladu szwu.

BookPage

Kup teraz
swiatksiazki.pl
23.76 zł
35.90 zł
Oszczędzasz 12.14 zł
Idź do sklepu »

Inne tego autora