GENIUSZ. GRA

Leopoldo Gout

Tytuł oryginału: GENIUS
Tłumaczenie: Robert Waliś
Liczba stron: 304
Format: 143 x 205 mm
ISBN: 978-83-8125-169-3
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Data wydania: 23 maja 2018

Jeśli ci zaufa, będziesz w zespole. I wejdziesz do niebezpiecznej gry.

On ustala wszystkie zasady.

Jedyny sposób, by wygrać, to zrobić to, czego nie przewidział.

 

Trójka nastoletnich geniuszy z różnych zakątków świata. Muszą działać razem, aby zatrzymać okrutnego generała, ochronić swoje rodziny i… uratować świat.

TUNDE: czternastoletni inżynier samouk z Nigerii. Podejmuje wyścig z czasem, aby ocalić swoją wioskę przed bezwzględnym wojskowym.

LIKAON: szesnastoletnia blogerka-szpieg, za którą chiński rząd wystawił list gończy. Geniusz strategii, będzie musiała ocalić ojca przed fałszywymi oskarżeniami o korupcję, za które może zapłacić najwyższą cenę.

REX: szesnastolatek, który udowodnił, że jest najlepszym programistą na świecie. Rodzinę chłopaka deportowano ze Stanów do Meksyku, a jego oskarżono o kradzież miliardów rządowych tajemnic dla terrorystów.

Ściga ich policja, FBI i pewien znacznie groźniejszy od nich przeciwnik... Trójka geniuszy będzie musiała działać tak, by nie zostawić śladów, i wprowadzić w życie plan genialnego przekrętu.

 

więcej

Recenzje

Ta książka ma same zalety. Postaci wykreowane przez Gouta są bardzo wiarygodne i nie sposób ich nie polubić. Przyjaźń łącząca tych młodych ludzi pozwala im nie pogubić się w chaosie otaczającego ich świata.

The New York Times

Bohaterowie, którzy niczego się nie boją, więzi przyjaźni, których nie sposób rozerwać, i zasady etyczne stanowiące fundament życia. Czytelnicy będą zachwyceni!

School Library Journal