O krok za daleko

Harlan Coben

Tytuł oryginału: RUN AWAY
Tłumaczenie: Magdalena Słysz
Liczba stron: 448
Format: 125 x 195 mm
ISBN: 978-83-8125-826-5
Oprawa: twarda
Data wydania: 15 stycznia 2020

Sekrety nie umierają nigdy

Simon Greene żyje na krawędzi obłędu. Od miesięcy szuka swojej córki, Paige. Kiedy wreszcie trafia na jej ślad – namierza ją w Central Parku, gdzie ćpuni grają dla pieniędzy przy pomniku Lennona – na jego drodze staje Aaron, człowiek, przez którego uciekła. A Paige znowu znika.

Tym razem jednak Simon nie zamierza odpuścić – za wszelką cenę chce sprowadzić córkę do domu. Ale sytuacja się komplikuje…

W mieszkaniu, w którym koczowała dziewczyna, zostają znalezione zwłoki Aarona. A kiedy żona Simona, do której ktoś strzelał, walczy o życie, on musi zadać sobie pytanie – w co wplątała się ich córka? I czy to ona zabiła?

Aby znaleźć odpowiedź, Simon posunie się nawet… o krok za daleko.

więcej

Recenzje

Zdarzyło wam się kiedyś nie zrobić obiadu, bo się zaczytaliście? Spóźnić się do pracy albo na randkę? Zapomnieć o czymś ważnym? No właśnie, są takie książki, od których naprawdę trudno się oderwać i dzięki którym (a może przez które?) zapomina się o bożym świecie. Powieści pisane przez Harlana Cobena z pewnością należą do tej grupy.

Ewa Dąbrowska, Portal kryminalny

Simon Greene, który usiłuje odszukać córkę narkomankę, budzi nasze współczucie, bo mimo że to garniturowiec w krawacie od Hermesa, jest przede wszystkim wrażliwym i zdesperowanym ojcem, który próbuje zrozumieć, co popchnęło jego dziecko ku samozniszczeniu. Połykamy tę przynętę, a potem jesteśmy systematycznie podkarmiani kolejnymi wątkami i dramatycznymi zdarzeniami, więc odłożenie książki, jeśli akurat trzeba się zająć własnym życiem, naprawdę wymaga silnej woli.

Aleksandra Panko, Przegląd

Przeczytałam jednym tchem. Niesamowita!

Ann Patchett

Znakomicie napisana... może zostać uznana za najlepszą powieść w dorobku Harlana Cobena. Fantastyczna lektura i pretendent do tytułu najlepszego thrillera roku.

Providence Sunday Journal

W ostatnich akapitach ukryta jest bomba! Jest to tak poważna i wielka tajemnica, że czytelnicy będą musieli się z nią mierzyć jeszcze na długo po przeczytaniu książki.

USA Today

Imponująca, wręcz oszałamiająca ilość zwrotów akcji, zawrotne tempo, odważnie i misternie skonstruowana intryga – to wszystko sprawi, że czytelnicy mogą pospadać z foteli.

Publishers Weekly

Harlan Coben jest mistrzem w demaskowaniu życia zwykłych rodzin i odsłanianiu tajemnic kryjących się pod powłoką normalności.

Associated Press

Kup teraz
swiatksiazki.pl
25.98 zł
38.90 zł
Oszczędzasz 12.92 zł
Idź do sklepu »

Inne tego autora