O krok za daleko

Harlan Coben

Tytuł oryginału: RUN AWAY
Tłumaczenie: Magdalena Słysz
Liczba stron: 448
Format: 125 x 195 mm
ISBN: 978-83-8125-826-5
Oprawa: twarda
Data wydania: 15 stycznia 2020

Sekrety nie umierają nigdy

Simon Greene żyje na krawędzi obłędu. Od miesięcy szuka swojej córki, Paige. Kiedy wreszcie trafia na jej ślad – namierza ją w Central Parku, gdzie ćpuni grają dla pieniędzy przy pomniku Lennona – na jego drodze staje Aaron, człowiek, przez którego uciekła. A Paige znowu znika.

Tym razem jednak Simon nie zamierza odpuścić – za wszelką cenę chce sprowadzić córkę do domu. Ale sytuacja się komplikuje…

W mieszkaniu, w którym koczowała dziewczyna, zostają znalezione zwłoki Aarona. A kiedy żona Simona, do której ktoś strzelał, walczy o życie, on musi zadać sobie pytanie – w co wplątała się ich córka? I czy to ona zabiła?

Aby znaleźć odpowiedź, Simon posunie się nawet… o krok za daleko.

więcej

Recenzje

„O krok za daleko" to niemal gotowy scenariusz serialu, który - co już prawie pewne - powstanie. Historia zbudowana jest według najlepszej Cobenowej sztancy. Scenarzyści „O krok za daleko" mają więc ułatwione zadanie. Pozostaje wierzyć, że go nie schrzanią.

Marta Bratkowska, KSIĄŻKI, Magazyn do czytania

"O krok za daleko" to jedna z najlepszych powieści, jakie kiedykolwiek napisał autor. To naprawdę fantastyczne i napawające nadzieją, że mając na koncie tyle udanych powieści, Coben wciąż potrafi pisać jeszcze lepsze!

Patrycja Zduńska, Na Ekranie

Simon Greene, który usiłuje odszukać córkę narkomankę, budzi nasze współczucie, bo mimo że to garniturowiec w krawacie od Hermesa, jest przede wszystkim wrażliwym i zdesperowanym ojcem, który próbuje zrozumieć, co popchnęło jego dziecko ku samozniszczeniu. Połykamy tę przynętę, a potem jesteśmy systematycznie podkarmiani kolejnymi wątkami i dramatycznymi zdarzeniami, więc odłożenie książki, jeśli akurat trzeba się zająć własnym życiem, naprawdę wymaga silnej woli.

Aleksandra Pańko, Przegląd

„O krok za daleko" to znakomicie napisany thriller, trzymający w napięciu, z kilkoma zaskakującymi rozwiązaniami. Zaczyna się od zaginięcia młodej (byłej) studentki, borykającej się z nałogiem narkotykowym. A w tle: handel dziećmi, niebezpieczna sekta religijna, narkotykowe gangi. Oraz - to ewidentna nowość w kryminałach - problemy, jakie niosą licznie powstające portale internetowe zajmujące się ustalaniem genealogii każdego chętnego; nie tylko takiej zwyczajnej, opartej na analizie dokumentów, ale sięgającej głębiej, ustalającej np. tożsamość człowieka na podstawie badania przesyłanych próbek DNA, konfrontowanych z coraz bogatszymi bazami danych biologicznych.

Włodzimierz Jurasz, Gazeta Krakowska

Mistrzowsko poprowadzona akcja!

Jacek Michoń, Angora

„O krok za daleko” to stary, dobry, solidny (ale i jednocześnie nowy!) Coben. utaj wszystko zmienia się jak w kalejdoskopie, akcja gna na złamanie karku, ale po drodze skręca w najbardziej nieprzewidywanych kierunkach i w najmniej oczekiwanych momentach. Niby z góry wiadomo, czego się spodziewać, niby schemat, według którego będziemy się poruszać, jest nam znajomy, ale i tak pozwalamy wyprowadzać się na manowce, zaskakiwać, angażować emocjonalnie. W końcu to Coben – Mistrz Gatunku! A jak powszechnie wiadomo z mistrzami się nie dyskutuje - mistrzów się czyta i wielbi!

Ewa Suchoń, Zbrodnia w bibliotece

„O krok za daleko” oferuje czytelnikowi to wszystko, za co lubi się powieści Cobena – szybkie tempo akcji, frapującą zagadkę, zastrzyk wiary w ludzi (głównemu bohaterowi jak zwykle pomaga nieoczekiwany nieznajomy) oraz ulgę, że to nie nasze życie gwałtownie stanęło na głowie.

Sylwia Skorstad, Republika Kobiet

„O krok za daleko” Harlana Cobena to skrojony pod wakacje thriller, który czyta się lekko, łatwo i przyjemnie. Harlan Coben mógłby zrobić krwisty dramat kryminalny z tej osobistej, rodzinnej historii. Nie byłby jednak sobą, gdyby nie dorzucił do tego więcej morderstw, spisków i szaleńców. Efekt finalny można na pewno określić mianem sukcesu.

Tomasz Gardziński, Rozrywka.blog.pl

Zdarzyło wam się kiedyś nie zrobić obiadu, bo się zaczytaliście? Spóźnić się do pracy albo na randkę? Zapomnieć o czymś ważnym? No właśnie, są takie książki, od których naprawdę trudno się oderwać i dzięki którym (a może przez które?) zapomina się o bożym świecie. Powieści pisane przez Harlana Cobena z pewnością należą do tej grupy.

Ewa Dąbrowska, Portal kryminalny

Jak przystało na Cobena, "O krok za daleko" to książka wciągająca i zwieńczona wybornym, satysfakcjonującym suspensem.

Tomasz Drabik, Mechaniczna Kulturacja

Przeczytałam jednym tchem. Niesamowita!

Ann Patchett

Znakomicie napisana... może zostać uznana za najlepszą powieść w dorobku Harlana Cobena. Fantastyczna lektura i pretendent do tytułu najlepszego thrillera roku.

Providence Sunday Journal

W ostatnich akapitach ukryta jest bomba! Jest to tak poważna i wielka tajemnica, że czytelnicy będą musieli się z nią mierzyć jeszcze na długo po przeczytaniu książki.

USA Today

Imponująca, wręcz oszałamiająca ilość zwrotów akcji, zawrotne tempo, odważnie i misternie skonstruowana intryga – to wszystko sprawi, że czytelnicy mogą pospadać z foteli.

Publishers Weekly

Harlan Coben jest mistrzem w demaskowaniu życia zwykłych rodzin i odsłanianiu tajemnic kryjących się pod powłoką normalności.

Associated Press

Kup teraz
swiatksiazki.pl
24.65 zł
38.90 zł
Oszczędzasz 14.25 zł
Idź do sklepu »

Inne tego autora