Z dumą informujemy, że Wydawnictwo Albatros znalazło się w znakomitym gronie laureatów „Diamentów Forbesa” 2023.

Diamenty Forbesa” to doroczny ranking najszybciej rozwijających się polskich firm – przedsiębiorstw, które w ostatnich trzech latach najskuteczniej zwiększyły swoją wartość. Wyróżnienie, będące potwierdzeniem siły, zdolności budowania wartości i jakości marki oraz biznesu szczególnie zyskuje na znaczeniu w obecnych, skomplikowanych czasach, ale przede wszystkim stanowi nieocenione źródło inspiracji.

Tytuł „Diamentu Forbesa” 2023 jest potwierdzeniem znalezienia się w gronie najlepszych firm w Polsce.

Od pasji do sukcesu
Albatros
od ponad 25 lat wydaje książki topowych zagranicznych pisarzy. Na pierwszym miejscu stawia na produkt i zespół. Nie stroni od książek kontrowersyjnych, unika tytułów byle jakich.
Chociaż firma istnieje od 1994 roku i prawie każdy ma w swojej domowej biblioteczce tytuły Albatrosa, przeciętny czytelnik nie od razu kojarzy jego nazwę. Być może dlatego, że od promocji samej marki od początku ważniejsi byli publikowani przez nas autorzy i ludzie, którzy pracują na sukces wydawnictwa. To za nimi kryje się marka, to oni budują jego prestiż. Naszą wizytówką są nazwiska znanych i popularnych na całym świecie pisarzy, których książki wydajemy od lat. Są wśród nich literackie gwiazdy tej skali, co Ken Follett, Stephen King, John Grisham, Harlan Coben, Lee Child, Lucinda Riley, Nicholas Sparks czy Tess Gerritsen.

Wydawnictwo Albatros zostało założone w listopadzie 1994 roku przez Andrzeja Kuryłowicza – pełnego pasji miłośnika książek – a następnie prowadzenie oficyny przejęła jego córka, Aleksandra Saługa. Dzięki rodzinnej atmosferze, niestandardowemu podejściu do pracowników, ogromnemu zaangażowaniu oraz entuzjazmowi właścicieli firma z roku na rok coraz prężniej się rozwija. Jest jednym z czołowych wydawnictw w Polsce, zarówno na rynku książki papierowej, jak i elektronicznej – e-booków i audiobooków.

Od ponad 25 lat Wydawnictwo Albatros wydaje bestsellerowe książki z całego świata, głównie przekłady z języka angielskiego, francuskiego i hiszpańskiego. Oferta obejmuje zarówno tytuły z kanonu literatury dwudziestego wieku, jak i starannie wybrane najciekawsze pozycje literatury popularnej. Pilnie śledzimy międzynarodowy rynek, wyławiając młode talenty i wydawnicze perełki o najwyższych walorach literackich. Książki Albatrosa były wielokrotnie nagradzane w branżowych konkursach i czytelniczych plebiscytach. Ważnym momentem w historii wydawnictwa było wprowadzenie w 2003 roku na polski rynek Dana Browna i niekwestionowany sukces „Kodu Leonarda da Vinci”. Wśród wydanych przez nas książek, szczególnie docenionych przez polskich czytelników, znajdują się zarówno tytuły komercyjne (jak choćby „Za zamkniętymi drzwiamiB.A. Paris, „Katedra w Barcelonie Ildefonso Falconesa, „Filary ZiemiKena Folletta, „PamiętnikNicholasa Sparksa, „Pan MercedesStephena Kinga czy „Cudowny chłopakR.J. Palacio), jak i książki klasyków współczesnej literatury (Daphne du Maurier, Margaret Mitchell, Josepha Hellera, Kena Keseya czy Maria Puzo), a także powieści laureatów prestiżowych wyróżnień literackich, m.in. Nagrody Nobla, Bookera, Pulitzera, National Book Award, Orange Prize for Fiction, Stonewall Book Award (Kazuo Ishiguro, Yann Martel, Ian McEwan, Colson Whitehead, Madeline Miller czy Carolina De Robertis).

Serie wydawnicze są znakiem firmowym Albatrosa, dlatego w ostatnich latach powołaliśmy do życia aż cztery:

Klasyki Albatrosa to skompletowana z wyjątkową uwagą seria współczesnych powieści, które już na stałe weszły do kanonu literatury. Książki podejmują zawsze aktualne, uniwersalne tematy, a najbardziej cenieni twórcy i pierwszoligowi tłumacze dają gwarancję prawdziwej uczty wszystkim, którzy wysoko stawiają poprzeczkę literaturze. Czytelnicy znajdą tu „Chłopca z latawcemKhaleda Hosseiniego, „Listę SchindleraThomasa Keneally’ego, „Malowanego ptakaJerzego Kosińskiego, „Angielskiego pacjentaMichaela Ondaatje czy „Serce to samotny myśliwyCarson McCullers.

Piąta Strona Świata to seria powieści, które pokazują świat przez pryzmat ludzkich losów, nierozerwalnie związanych z korzeniami bohaterów i ich miejscem na mapie. To śmiałe literackie głosy, wypowiadające się w sprawach ważnych, znanych i nieznanych, dalekich i bliskich. Podróże do krajów, w których rozgrywają się ludzkie tragedie, rodzą nadzieje, gdzie bohaterowie walczą o swoje miejsce na ziemi. To historie, które pozwalają lepiej zrozumieć świat i jego różne oblicza, pisane m.in. przez Carolinę De Robertis, Andreę Levy, M.L. Stedman.

Serca kobiet podbiła już Mała Czarna – seria uroczych i mądrych współczesnych powieści obyczajowych, które bawią i wzruszają do łez. Pisarką, która nadaje ton książkom opatrzonym znaczkiem parującej filiżanki, jest Beth O’Leary, autorka bestsellerowych „Współlokatorów”.

To nasza Seria Butikowa przetarła szlak innym wydawcom, którzy tak jak my książki o wyjątkowo pięknym wnętrzu chcieli dodatkowo wyróżnić szczególnej urody szatą graficzną. Wydane w Serii Butikowej powieści Madeline Miller, Diane Setterfield, Kate Morton, Daphne du Maurier i Damiana Dibbena zachwycają zarówno formą, jak i treścią zawartą między okładkami. Można więc powiedzieć, że Wydawnictwo Albatros odważnie kreuje nowe trendy.

Sukces Wydawnictwa Albatros jest sukcesem całego zespołu. Podstawą naszego działania jest synergia i dobra współpraca. Liczy się zaangażowanie i pomysł. A to przekłada się na dbałość o książki – zarówno wysoką jakość tekstu, jak i staranność wydania.

W ostatnich trzech latach mimo niepewnych warunków rynkowych – zamykających się księgarń, zmiany zachowań konsumenckich – nie zmniejszyliśmy oferty wydawniczej. Nie zrezygnowaliśmy z debiutów i mniej komercyjnych książek. Ryzyko się opłaciło – w 2022 roku między innymi otrzymaliśmy trzy nominacje do Bestsellerów EMPIKU i jedną statuetkę.

Wszystkie nagrody, w tym tę najnowszą, „Diament Forbesa”, zawdzięczamy także Wam, Czytelnikom.
Dziękujemy, że kupujecie i czytacie książki Albatrosa – wspólnie zmieniamy pasję w sukces!

 

COPYRIGHTS WYDAWNICTWO ALBATROS
CREATED BY 2SIDES.PL