PAN MERCEDES

Stephen King

Tytuł oryginału: MR. MERCEDES
Tłumaczenie: Danuta Górska
Liczba stron: 576
Format: 143 x 205 mm
ISBN: 978-83-6578-171-0
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Data wydania: 18 września 2019

Światła mercedesa wyłaniają się przed świtem z mgły i suną wprost w tłum bezrobotnych kobiet i mężczyzn oczekujących w kolejce do wejścia na targi pracy…

Brady Hartsfield poczuł się wspaniale, kiedy pod kołami prowadzonego przez niego samochodu ginęli ludzie. Zabił osiem osób, ranił piętnaście, po czym uciekł z miejsca zdarzenia. Policja nie zdołała poznać jego tożsamości, wszystko więc wskazuje na to, że sprawa nie zostanie rozwiązana. Gdy Bill Hodges traci już nadzieję na sprawiedliwość, otrzymuje list od „Pana Mercedesa”, jak zdążyły nazwać go media.

Hodges wie, że musi zrobić wszystko, by zapobiec kolejnej tragedii, która może pochłonąć o wiele więcej ofiar.

Pan Mercedes to historia o wojnie między dobrem a złem autorstwa niekwestionowanego mistrza pióra, który doskonale zagłębia się w umysł opętanego mordercy.

Debiut Stephena Kinga w gatunku kryminału detektywistycznego. W 2015 roku Stowarzyszenie Amerykańskich Pisarzy Kryminałów przyznało Stephenowi Kingowi Nagrodę im. Edgara Allana Poe za powieść Pan Mercedes.

więcej

Recenzje

Pierwszy kryminał mistrza horroru trzeba uznać za rzecz bardzo udaną.

Polityka

W tak delikatnych sprawach jak thriller i powieść grozy warto zdać się na fachowców. Szczególnie takich, którym nie grozi wypalenie zawodowe albo zniżka formy.

Polska The Times

Inne tego autora