PAN MERCEDES

Stephen King

Tytuł oryginału: MR. MERCEDES
Tłumaczenie: Danuta Górska
Liczba stron: 480
Format: 143 x 205 mm
ISBN: 978-83-6775-859-8
Oprawa: twarda
Data wydania: 27 września 2023

Edycja limitowana książek z serii „Pan Mercedes” – wyjątkowe wydanie w oprawie twardej, ze wspólną grafiką, która łączy wszystkie trzy okładki z serii: „Pan Mercedes”, „Znalezione nie kradzione”, „Koniec warty”. Książki można czytać osobno.

Na podstawie serii „Pan Mercedes” powstał serial z nominowanym do Oscara Brendanem Gleesonem i Harrym Treadawayem w rolach głównych.

Emerytowany detektyw. Psychopatyczny zabójca. I mordercza gra, w której stawką jest życie setek ludzi.

Światła szarego mercedesa wyłaniają się z porannej mgły. Za kierownicą siedzi człowiek, który ma jeden cel – zabić jak najwięcej ludzi. Dlatego wciska gaz do dechy i wjeżdża w tłum zdesperowanych bezrobotnych, którzy od świtu czekają, aby dostać pracę. Zabija ośmioro z nich, rani piętnaścioro. I nabiera ochoty na więcej – o wiele, wiele więcej – ofiar…

Emerytowany detektyw wydziału zabójstw Bill Hodges myśli o tej nierozwiązanej sprawie równie często jak o samobójstwie. Kiedy otrzymuje od sprawcy masakry list, który ma go popchnąć do ostatecznego kroku, paradoksalnie odzyskuje chęć do życia. Bo orientuje się, że Pan Mercedes nie przestał snuć zabójczych planów. Czeka tylko w cieniu na odpowiedni moment, by urządzić piekło.

Debiut Stephena Kinga w gatunku powieści detektywistycznej.

Stowarzyszenie Amerykańskich Pisarzy Kryminałów wyróżniło Pana Mercedesa Nagrodą im. Edgara Allana Poe.

więcej

Recenzje

Pierwszy kryminał mistrza horroru trzeba uznać za rzecz bardzo udaną.

Polityka

W tak delikatnych sprawach jak thriller i powieść grozy warto zdać się na fachowców. Szczególnie takich, którym nie grozi wypalenie zawodowe albo zniżka formy.

Polska The Times

Inne tego autora