ZNALEZIONE NIE KRADZIONE

Stephen King

Tytuł oryginału: FINDERS KEEPERS/#2 MR MERCEDES
Tłumaczenie: Rafał Lisowski
Liczba stron: 416
Format: 143 x 205 mm
ISBN: 978-83-6775-860-4
Oprawa: twarda
Data wydania: 27 września 2023

Edycja limitowana książek z serii „Pan Mercedes” – wyjątkowe wydanie w oprawie twardej, ze wspólną grafiką, która łączy wszystkie trzy okładki z serii: „Pan Mercedes”, „Znalezione nie kradzione”, „Koniec warty”. Książki można czytać osobno.

Na podstawie serii „Pan Mercedes” powstał serial z nominowanym do Oscara Brendanem Gleesonem i Harrym Treadawayem w rolach głównych.

Genialny autor i psychofan, który nie cofnie się przed niczym.

Zrządzenie losu, które odmieni przyszłość pewnego chłopaka. I być może będzie kosztowało go życie.

Chyba że Bill Hodges dokona niemożliwego.

To miał być zwyczajny napad rabunkowy. A przynajmniej tak myśleli wspólnicy Morrisa Bellamy’ego, kiedy nocą włamywali się z nim do domu starego człowieka. Człowieka, który okazał się jednym z najpopularniejszych pisarzy Ameryki. Myśleli tak nadal, kiedy zaczynali opróżniać jego sejf. Ale szybko przekonali się, że Morris Bellamy ich okłamał. I że opanował go obłęd, za który to oni będą musieli zapłacić.

Lata później Morris Bellamy gnije w więzieniu, a jego bezcenny skarb – notatniki zawierające nieopublikowane wcześniej powieści geniusza – kurzy się w sekretnej kryjówce. Aż do dnia, kiedy znajduje go młody chłopak, Peter, od pewnego czasu mieszkający w dawnym domu mordercy.

Gdy niedługo później Bellamy wychodzi na wolność, Peterowi zaczyna grozić śmiertelne niebezpieczeństwo. A szaleńca, który ponad 30 lat czekał, aby dowiedzieć się, co stało się z jego ukochanym bohaterem, może powstrzymać tylko cud. Albo emerytowany detektyw wydziału zabójstw, Bill Hodges.

więcej

Recenzje

Kingowi ani nie brakuje pomysłów, ani się nie powtarza.

Polityka

Jego nazwisko na okładce to dla milionów ludzi na świecie wystarczający powód, by kupić książkę. I trzeba powiedzieć, że król horroru nie zawodzi, bez względu na to, w jakim gatunku postanowił akurat spróbować sił.

Mariusz Cieślik, Wprost

Stephen King coraz pewniej czuje się na polu fikcji kryminalnej i od razu zwodzi czytelników.

Jakub Demiańczuk, Dziennik Gazeta Prawna

Nowa powieść Kinga stanowi rodzaj hołdu – przewrotnego, dodam – złożonego literaturze.

polityka.pl

King pokazuje, jak wiele dobra lub zła może w człowieku wyzwolić pasja.

Nowa Fantastyka

Kup teraz
swiatksiazki.pl
32.97 zł
52.90 zł
Oszczędzasz 19.93 zł
Idź do sklepu »

Inne tego autora