KONIEC WARTY

Stephen King

Tytuł oryginału: END OF WATCH/#3 MR MERCEDES
Tłumaczenie: Rafał Lisowski
Liczba stron: 416
Format: 143 x 205 mm
ISBN: 978-83-6775-861-1
Oprawa: twarda
Data wydania: 27 września 2023

Na podstawie detektywistycznej trylogii Stephena Kinga powstał serial „Pan Mercedes” z nominowanym do Oscara Brendanem Gleesonem i Harrym Treadawayem w rolach głównych.

Spektakularny finał serii zapoczątkowanej powieścią „Pan Mercedes”, wyróżnioną prestiżową Edgar Allan Poe Award dla najlepszego kryminału.

Genialny psychopata kontra detektyw, który widział zło w najczystszej postaci. Dlatego spodziewa się wszystkiego.

W znanym z „Pana Mercedesa” i „Znalezione nie kradzione” mieście zaczynają ginąć ludzie. Nieprzypadkowi. Każdy z nich przed sześciu laty był ofiarą próby masowego morderstwa, którą prasa ochrzciła „masakrą mercedesem”. Każdy z nich wtedy cudem uniknął śmierci. Każdy z nich teraz odebrał sobie życie.

Detektyw Bill Hodges nie wierzy, że to przypadek. Jednak sprawca masakry mercedesem od lat spędza każdy dzień w sali 217 lokalnego szpitala, nie będąc w stanie nawiązać kontaktu z drugim człowiekiem. A to przecież stawia go poza podejrzeniem?

Hodges szybko ustala, że nie ma do czynienia z naśladowcą. To prowadzi tylko do jednego wniosku: w sali 217 Kliniki Traumatycznych Uszkodzeń Mózgu przebudziło się coś złego. I choć nikt mu nie wierzy, Hodges nie spocznie, dopóki nie pokona tego zła raz na zawsze. Bo jego warta dobiega końca, a on chce zostawić ten świat choć odrobinę lepszym. Mimo wszystko.

W „Końcu warty” King wprowadza do powieści detektywistycznej to, co jest jego znakiem firmowym – elementy paranormalne. Ku radości fanów obu gatunków!

więcej
Kup teraz
swiatksiazki.pl
34.50 zł
52.90 zł
Oszczędzasz 18.40 zł
Idź do sklepu »

Inne tego autora