PAKIET: PÓŹNIEJ/ WOREK KOŚCI

Stephen King

Tytuł oryginału: LATER/THE BAG OF BONES
Tłumaczenie: Rafał Lisowski/Krzysztof Sokołowski
Format: 143 x 205 mm
ISBN: 978-83-8215-754-3
Oprawa: box
Data wydania: 10 listopada 2021

KRÓL HORRORU JEST TYLKO JEDEN

STEPHEN KING – JEDEN Z NAJWAŻNIEJSZYCH AUTORÓW NA ŚWIECIE

HORRORY, KTÓRE MROŻĄ KREW W ŻYŁACH

HISTORIE O DUCHACH, KTÓRE TAK NAPRAWDĘ OPOWIADAJĄ O LUDZKIEJ PSYCHICE

MISTRZOWSKA NARRACJA OD AUTORA JEDYNEGO W SWOIM RODZAJU

ZANURZ SIĘ W OPOWIEŚCIACH, KTÓRE NIE POZWOLĄ CI ZASNĄĆ!

Pakiet zawierający dwa horrory autorstwa Stephena Kinga: nowość 2021 – PÓŹNIEJ – i klasyczny horror – WOREK KOŚCI

PÓŹNIEJ

TYLKO UMARLI NIE MAJĄ SEKRETÓW.

Jamie od najmłodszych lat widuje zmarłych. I nie przypomina to tego, co znamy ze słynnego filmu z Bruce’em Willisem. Jamie może zobaczyć to, czego nikt inny nie widzi, i poznać sekrety, których nikt inny nie zna. Ale cena, jaką musi płacić za swoje nadnaturalne zdolności, jest bardzo wysoka.  O czym doskonale wie matka Jamiego, która namawiała go, aby nikomu nie mówił, co potrafi. Taki dar nie może długo jednak pozostać niezauważony. I Jamie wkrótce będzie musiał pomagać nowojorskiej policji w śledztwie w sprawie, w której pewien morderca groził uderzeniem zza grobu.

Czasami dorastać znaczy stanąć twarzą w twarz z prześladującymi cię demonami.

„Później”, najnowsza powieść Stephena Kinga, to horror w najlepszym wydaniu – przerażający i poruszający. To także historia o straconej niewinności i konieczności wyborów między dobrem a złem. Uważny czytelnik znajdzie w niej echa jednej z najsławniejszych powieści Kinga – TO – i odpowiedź na pytanie, co trzeba zrobić, aby stawić czoło złu we wszystkich jego postaciach.

Masz ochotę na dreszcz emocji, ale nie masz czasu na czytanie 1000-stronicowej powieści? To idealna lektura przed snem. Tylko nie myśl, że później zaśniesz…

Kirkus Reviews

WOREK KOŚCI

JEDNA Z NAJBARDZIEJ PORUSZAJĄCYCH KSIĄŻEK STEPHENA KINGA, ZAINSPIROWANA SŁYNNĄ „REBEKĄ” DAPHNE DU MAURIER.

DOSKONAŁA POWIEŚĆ OBYCZAJOWA, KTÓRA STRONA PO STRONIE PRZEISTACZA SIĘ W JEDEN Z NAJBARDZIEJ PRZERAŻAJĄCYCH HORRORÓW KRÓLA GROZY. NAJWIĘKSI FANI MISTRZA WRACAJĄ DO TEJ LEKTURY PO WIELEKROĆ I ZA KAŻDYM RAZEM ODKRYWAJĄ CORAZ WIĘKSZĄ PRZYJEMNOŚĆ Z JEJ CZYTANIA…

Cztery lata po tragicznej śmierci żony autor bestsellerów, Mike Noonan, przeżywa kryzys twórczy. Niezdolny do pisania, wypalony psychicznie i prześladowany wspomnieniami, postanawia wrócić do miejsca, w którym kiedyś spędził z żoną najszczęśliwsze dni życia, do domu nad jeziorem we wschodnim Maine.

Wkrótce po przyjeździe zostaje wciągnięty w konflikt między młodą wdową a jej teściem, lokalnym magnatem, który chce zyskać prawo do opieki nad trzyletnią wnuczką. Mike, widząc w dziewczynce córkę, której pozbawił go los, nie waha się, po której stanąć stronie w coraz bardziej zaciekłym sporze. Dramatyzmu sytuacji nadaje atmosfera w domu… najwyraźniej nawiedzanym.

A zmarła żona Mike’a najwyraźniej chce mu coś przekazać.

W 2011 roku na podstawie powieści nakręcono miniserial telewizyjny, w roli głównej wystąpił Pierce Brosnan.

więcej

Inne tego autora