ZIMA ŚWIATA - audiobook

Ken Follett

Tytuł oryginału: THE CENTURY TRILOGY 2: WINTER OF THE WORLD
Tłumaczenie: Grzegorz Kołodziejczyk / Zbigniew A. Królicki
Czas trwania: 12:07:00
Lektor: Krzysztof Gosztyła / Maciej Musiał/ Sandra Drzymalska/ Konrad Szymański/ Magdalena Koleśnik/ Wojciech Melzer/ Jakub Gierszał i inni

Format:
plik
ISBN: 978-83-6775-734-8
Data wydania: 29 czerwca 2023

Maciej Musiał, Jakub Gierszał, Sandra Drzymalska i Magdalena Koleśnik – to tylko niektóre ze słynnych nazwisk, jakie znalazły się w obsadzie najnowszej superprodukcji Audioteki i Wydawnictwa Albatros.

Akcja Zimy świata Kena Folletta rozpoczyna się w 1933 roku w Berlinie, w mieszkaniu Maud (Agnieszka Więdłocha) i Waltera (Antoni Pawlicki) von Ulrichów i ich dzieci – Erika (Kamil Studnicki) i Carli (Magdalena Koleśnik). Znani z Upadku gigantów bohaterowie po zakończeniu I wojny światowej przeprowadzili się do stolicy Niemiec, gdzie Walter został deputowanym Reichstagu, a Maud zatrudniła się jako dziennikarka. Po tym, jak w jednym z prześmiewczych artykułów obraziła świeżo wybranego kanclerza Adolfa Hitlera, gazeta, w której pracowała, została zamknięta, co było jednym z pierwszych aktów przemocy rosnącego w siłę niemieckiego nazizmu.

Prace nad produkcją Zimy świata – począwszy od adaptacji scenariusza, do premiery – trwały półtora roku. W tym czasie ponad 100 aktorów spędziło w studio prawie 250 godzin, nagrywając ścieżki dialogowe. Na potrzeby audiobooka stworzono również dziesiątki oryginalnych motywów muzycznych. Pierwszą z trzech części superprodukcji można już kupić na stronie internetowej Audioteki, a użytkownicy Audioteka Klub mogą cieszyć się nią w postaci 13-odcinkowego serialu, którego pierwsza odsłona jest już dostępna w aplikacji. Kolejne będą się pojawiać w każdy czwartek.

W superprodukcji uwagę przykuwają nazwiska wybitnych aktorów, zarówno w rolach pierwszo-, jak i drugoplanowych. Do obsady znanej z Upadku gigantów dołączyli m.in. Sandra Drzymalska, Maciej Musiał, Jakub Gierszał, Bartosz Bielenia i Leszek Lichota. Obie opowieści łączy narrator, któremu głosu użycza jeden z najpopularniejszych lektorów polskiego audiowersum – Krzysztof Gosztyła.

Wejdźcie do świata Kena Folletta ? https://pages.audioteka.com/pl/zima-swiata/

więcej

Inne tego autora