BURZA PIASKOWA

James Rollins

Tytuł oryginału: SANDSTORM
Tłumaczenie: Grzegorz Sitek
Liczba stron: 480
Format: 143 x 205 mm
ISBN: 978-83-8215-016-2
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Data wydania: 22 czerwca 2020

Spektakularny wybuch
Eksplozja w British Museum niszczy bezcenne dzieła sztuki z Półwyspu Arabskiego. Zgodnie z oficjalną wersją, doszło do niej w wyniku uderzenia pioruna kulistego. Nie potwierdzają tego jednak wyniki specjalistycznych badań zrujnowanych eksponatów: metal i drewno wykazują promieniowanie podobne do tego, z jakim zetknięto się podczas uderzenia w Ziemię meteorytu tunguskiego.

Tajemnicza inskrypcja
Safia al-Maaz, kustosz wystawy, odkrywa na szczątkach antycznego posągu datowany na drugi wiek przed naszą erą napis, który być może pozwoli rozwiązać jedną z największych zagadek archeologii. Czy posąg ma jakiś związek z eksplozją i meteorytem tunguskim?

Ryzykowna ekspedycja
Odpowiedzi nie znajdzie się, siedząc w Londynie albo w Waszyngtonie. Trzeba ruszyć w teren, do Omanu, i odszukać zaginione przed tysiącami lat miasto będące − jak głosi legenda − kolebką królowej Saby. W wyprawie, oprócz Safii i jej przyjaciółki Kary, uczestniczy awanturniczy archeolog Ohama Dunn i komandor Painter z Sigmy, supertajnego zespołu działającego w ramach organizacji DARPA, nadzorowanej przez amerykański Departament Obrony.

Co odkryją, jeśli dotrą do celu? Niewyobrażalne skarby czy zgubne dla ludzkości źródło energii?

więcej

Recenzje

Książki z cyklu Sigma Force mają wszystko to, co czyni powieść akcji wysokooktanowym spektaklem.

People

Kup teraz
swiatksiazki.pl
27.00 zł
40.90 zł
Oszczędzasz 13.90 zł
Idź do sklepu »

Inne z tej serii