OSTATNIA WYROCZNIA

James Rollins

Tytuł oryginału: THE LAST ORACLE
Tłumaczenie: Bogusław Stawski
Liczba stron: 480
Format: 143 x 205 mm
ISBN: 978-83-8125-330-7
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Data wydania: 25 lipca 2018

Bestialstwo, także to popełnione w imię nauki lub bezpieczeństwa narodowego, jest zbrodnią.

A uczciwi naukowcy nie mają licencji na zabijanie, nawet ci, którym się wydaje, że ratują świat.

Śmierć w sercu Waszyngtonu

W pobliżu siedziby Sigmy komandor Gray Pierce trafia na starego człowieka akurat w momencie, gdy snajper oddaje do niego śmiertelny strzał. Okazuje się, że ofiara, profesor neurologii, był jednym ze współzałożycieli Sigmy. A ostatnio pracował nad mechanizmami instynktu i intuicji.

Żywa przesyłka

Do agentów Sigmy trafia autystyczna dziewczynka o niezwykłych – wzmocnionych wszczepionym implantem – zdolnościach, które mogłyby skutecznie wykorzystać służby wywiadowcze na całym świecie. I nie jest jedynym takim dzieckiem.

Nowy renesans

Tak nazywa to, co szykuje światu, ogarnięty żądzą władzy rosyjski senator z pomocą grupy sawantów – genialnych autystycznych dzieci. Do wcielenia w życie jego planu, którego powodzenie oznaczałoby zagładę dużej części półkuli północnej, pozostały już tylko godziny…

Żeby powstrzymać szaleńca, agenci Sigmy będą musieli przemierzyć cały świat – od Muzeum Historii Naturalnej w Waszyngtonie, przez indyjskie slumsy i ruiny Czarnobyla, po podziemne miasto na Uralu – i rozwikłać zagadkę, której korzenie sięgają starożytnej Grecji.

więcej

Recenzje

Rollins jest jednym z najoryginalniejszych pisarzy dzisiejszych czasów.

Lincoln Child, autor Utopii

Inne z tej serii