KOLONIA DIABŁA

James Rollins

Tytuł oryginału: THE DEVIL COLONY
Tłumaczenie: Łukasz Praski
Liczba stron: 496
Format: 143 x 205 mm
ISBN: 978-83-7985-844-6
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Data wydania: 25 maja 2016

Czy nanotechnologia to wymysł XX wieku, czy znacznie wcześniejszy?

Intruzi
W sercu Gór Skalistych dwóch młodych mężczyzn znajduje podziemną jaskinię z setkami zmumifikowanych zwłok i dziwnymi złotymi tabliczkami, które są pokryte nieznanym pismem.

Sensacja
Organizacje chroniące dziedzictwo rdzennych mieszkańców Ameryki widzą w tym olbrzymie pole do działania. Tylko że sprawa nie jest taka oczywista. Dokładniejsze oględziny wykazują bowiem, że chodzi o mumie „bladych twarzy” przebranych w indiańskie stroje, a w jaskini dochodzi do eksplozji, podczas której zostają uwolnione cząstki neutrino o mocy porównywalnej z wybuchami bomb wodorowych.

Zagrożenie
W różnych częściach Ziemi, ku zdumieniu sejsmologów, budzą się wygasłe wulkany. Światu grozi zagłada. Jeśli ktoś może jej zapobiec, to tylko zespół Sigma Force z jego czołowym agentem, Graysonem Pierce’em. Zwłaszcza że szef tej jednostki, Painter Crowe, ma szczególny – osobisty – powód, by odkryć, co się za tym wszystkim kryje. A przy okazji odpowiedzieć na kilka kluczowych pytań: Czy historię Ameryki należy napisać od nowa? Czy powstanie Stanów Zjednoczonych było rezultatem spisku? Prawdę kryją ruiny wyklętej i zapomnianej kolonii.

więcej

Inne z tej serii