OKO BOGA

James Rollins

Tytuł oryginału: THE EYE OF GOD
Tłumaczenie: Paweł Wieczorek
Liczba stron: 448
Format: 143 x 205 mm
ISBN: 978-83-7885-357-2
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Data wydania: 12 czerwca 2015

Koniec świata nastąpi za cztery dni…

Tajemnicza przesyłka
Watykański naukowiec otrzymuje od zaginionego przyjaciela przesyłkę – czaszkę i księgę. Badania DNA wykazują, że pochodząca z XIII wieku czaszka należała do Czyngis-chana, a księgę oprawiono w jego skórę. To jeszcze nie koniec rewelacji. Napis na czaszce przepowiada datę apokalipsy. Bardzo bliską.

Zatrważająca wizja
Tymczasem na orbicie ziemskiej pojawia się kometa. Amerykański satelita, zwany Okiem Boga, po zetknięciu z koroną jej ogona – tuż przed tym, jak spada na Ziemię – przesyła mrożący krew w żyłach obraz: całe Wschodnie Wybrzeże jest totalnie zniszczone. Prawdopodobnie kometa zaburzyła zakrzywienie czasoprzestrzeni i Oko Boga zarejestrowało projekcję czekającej Ziemię katastrofy, która ma nastąpić wkrótce.

Brawurowa misja
Jedyną nadzieją na uratowanie świata wydaje się odnalezienie rozbitego satelity i grobowca Czyngis-chana. A kto mógłby wykonać to zadanie lepiej niż doborowa ekipa Sigmy, agencji rządowej, która już niejednokrotnie ratowała ludzkość przed globalnymi zagrożeniami? Komandor Gray Pierce i jego ludzie, wraz z młodą astrofizyk, watykańskim naukowcem i włoską policjantką, wykonując swoją misję – w Makau, Korei, nad Jeziorem Aralskim, w Mongolii i wreszcie nad Bajkałem – walczą z czasem…

I z nieznanym przeciwnikiem…

więcej

Recenzje

James Rollins przejął pałeczkę po zmarłym w 2008 roku Michaelu Crichtonie – tak jak nieżyjący mistrz techno-thrillerów jest prawdziwym człowiekiem renesansu.

Huffington Post

Inne z tej serii