TYGIEL ZŁA

James Rollins

Tytuł oryginału: CRUCIBLE
Tłumaczenie: Danuta Górska
Liczba stron: 448
Format: 143x205mm
ISBN: 978-83-8215-088-9
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Data wydania: 12 sierpnia 2020

Najnowsza powieść Jamesa Rollinsa, mistrza książek łączących odkrycia naukowe, zagadki historyczne i akcję przyspieszającą bicie serca.

Tym razem członkowie zespołu Sigma Force staną do wyścigu z czasem, aby ocalić jednego ze swoich.

Powroty do domu nie zawsze okazują się szczęśliwe. Przekonuje się o tym komandor Gray Pierce, kiedy odkrywa, że jego mieszkanie zostało splądrowane, a ukochana – porwana. Jedyny świadek tego, co rozegrało się w domu Pierce’a, to żona jego najepszego przyjaciela. Niestety, jest pogrążona w śpiączce.

Kiedy genialny neurolog znajduje sposób na skontaktowanie się z katatoniczką, okazuje się, że agentów Sigmy czeka szalona misja. Będą musieli wyruszyć w podróż, aby odkryć tajemnice hiszpańskiej inkwizycji i jednej z przeklętych ksiąg chrześcijaństwa – Malleus Maleficarum, Młota na czarownice.

Przerażająca przeszłość ujawni niewygodną prawdę o teraźniejszości i przyszłości świata… któremu grozi zagłada. I zmusi członków Sigmy do zadania sobie pytania: co tak naprawdę znaczy mieć duszę?

więcej

Recenzje

"Tygiel zła" to porywająca opowieść o tym, dokąd ludzi może doprowadzić nauka… I o tym, skąd nauka pochodzi.

South Florida Sun Sentinel

"Tygiel zł"a jest mieszanką wybuchową, w której znajdą coś dla siebie zarówno fani akcji, futurystycznych wizji, jak i dawnych kultów i ich wpływu na współczesnych ludzi. Daje również możliwość zastanowienia się nad tym, czy bezduszna sztuczna inteligencja, której obawia się człowiek, nie jest bardziej ludzka niż jej twórcy, którzy w pogoni za materialnym światem gubią to, co właśnie czyni ich ludźmi.

KAtarzyna Satława, Mechaniczna kulturacja

Rollins na dobre uzyskał tytuł najlepszego ze spadkobierców Michaela Crichtona.

Booklist

Przygotujcie się na ostrą jazdę! "Tygiel zła" to wybuchowa mieszanka przyprawiających o dreszczyk zdarzeń. Dla fanów technothrillerów i thrillerów medycznych, ale też dla wielbicieli przygodówek.

„St. Louis Post-Dispatch” (recenzja czytelnika)

Znakomita książka! Rollins – nawiązujący do tradycji takich pisarzy jak Wilbur Smith i Alistair MacLean – staje do wyścigu o palmę pierwszeństwa dla najlepszego pisarza przygodowego wszech czasów!

Providence Journal

Kup teraz
swiatksiazki.pl
26.00 zł
39.90 zł
Oszczędzasz 13.90 zł
Idź do sklepu »

Inne z tej serii