SZÓSTA APOKALIPSA

James Rollins

Tytuł oryginału: THE SIXTH EXCTINCTION
Tłumaczenie: Jerzy Żebrowski
Liczba stron: 480
Format: 143 x 205 mm
ISBN: 978-83-7985-734-0
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Data wydania: 13 kwietnia 2016

Dlaczego Charles Darwin dopiero po dwudziestu latach opublikował raport ze swojej słynnej wyprawy na pokładzie HMS Beagle?

Sabotaż  w tajnej bazie naukowej

Zabijcie nas, zabijcie nas wszystkich! – tak kończy się rozpaczliwe wołanie o pomoc pracowników placówki badawczej na kalifornijskim odludziu. Nikt nie ocalał, a na obszarze ponad stu kilometrów kwadratowych wyginęły wszystkie organizmy żywe, nawet bakterie.  A skażenie się rozprzestrzenia.

Atak w samo serce Sigma Force

Celem napaści komandosów na siedzibę agencji DARPA, pod auspicjami której działa jednostka Sigma, jest zniszczenie serwerów. Młodemu analitykowi udaje się jednak skopiować pliki, dzięki którym można połączyć sabotaż w Kalifornii z tajnymi badaniami prowadzonymi na Antarktydzie.

Szaleniec próbujący zbawić świat

W niedostępnym zakątku brazylijskiej dżungli pozbawiony skrupułów naukowiec – który podobno od lat nie żyje – realizuje na swój chory sposób misję mającą na celu powstrzymanie wymierania gatunków zwierząt.

Nowa forma śmierci pogrzebana pod lodową pokrywą

Jest jedno miejsce, gdzie można znaleźć odpowiedź na pytanie, jak powstrzymać zagładę – Antarktyda. I tylko kilka osób, które mogą tego dokonać – komandor Gray Pierce i jego koledzy z Sigma Force.

O ile jeszcze nie jest za późno…

więcej

Recenzje

James Rollins przejął pałeczkę po zmarłym w 2008 Michaelu Crichtonie – tak jak ten mistrz technothrillerów jest prawdziwym człowiekiem renesansu.

Huffington Post

Inne z tej serii