EWANGELIA KRWI

James Rollins / Rebecca Cantrell

Tytuł oryginału: THE BLOOD GOSPEL
Tłumaczenie: Grzegorz Kołodziejczyk
Liczba stron: 560
Format: 143 x 205 mm
ISBN: 978-83-7885-918-5
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Data wydania: 12 września 2014

Krucjata, która nigdy się nie kończy. Chłopiec, który wcale nie chce być aniołem. Triada, która znowu może uratować świat.

Zdobycie w 1099 roku Jerozolimy kończy pierwszą wyprawę krzyżową. Ale nie dla członków zakonu sangwinistów – nawróconych wampirów, które zamiast ludzką krwią, żywią się krwią Chrystusa, czyli konsekrowanym winem.

Biblijny Judasz Iskariota, za zdradę skazany na nieśmiertelność, chcąc spełnić przepowiednię swojej ukochanej, wykorzystuje dwunastoletniego chłopca do otwarcia bram piekła. Jeśli nie zostaną one w porę zamknięte, ludzkość czeka zagłada.

Przeciwko Iskariocie i dowodzonym przez niego oddziałom wampirów strigoi stają sangwiniści – świetnie wyszkoleni i obdarzeni niezwykłą mocą „komandosi” Kościoła – i para Amerykanów: archeolog, doktor Erin Granger, i sierżant Jordan Stone. Tylko oni mogą powstrzymać Armagedon. I uratować chłopca.

Genialne połączenie naukowej wiedzy o świecie z religią oraz mitami w pasjonującej książce, która spełnia wszystkie kryteria doskonałej powieści sensacyjnej! 

Druga, po Ewangelii krwi, część cyklu Zakon Sangwinistów, pisanego wspólnie z Rebeccą Cantrell. Fabuła serii łączy elementy nauki, mitologii i religii z wartką akcją. Słowo „cud” zyskuje tu nowe znaczenie, a walka dobra ze złem jest znacznie bardziej skomplikowanym przedsięwzięciem, niż ktokolwiek mógłby przypuszczać.

więcej

Inne tego autora