LABIRYNT KOŚCI

James Rollins

Tytuł oryginału: THE BONE LABIRYNTH
Tłumaczenie: Jan Kabat
Liczba stron: 528
Format: 143 x 205 mm
ISBN: 978-83-7985-766-1
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Data wydania: 9 listopada 2016

Jakie są źródła naszej inteligencji? Skąd pochodzimy i dokąd zmierzamy?

Czy eksperymenty genetyczne to początek nowego rozdziału historii ludzkości?

Czy początek końca?

Wielki Skok

Tak naukowcy nazywają wybuch kreatywności Homo sapiens, który nastąpił przed pięćdziesięcioma tysiącami lat i wiązał się z rozwojem ludzkiego mózgu.

Atak na naukowców

Grupa badaczy wysłana do systemu jaskiń w Chorwacji, gdzie znaleziono neandertalskie szkielety, zostaje zaatakowana. Nieznani sprawcy uprowadzają francuskiego paleontologa i brytyjskiego geologa i kradną znalezisko. Amerykance Lenie Crandall i watykańskiemu uczonemu udaje się ukryć przed napastnikami, są jednak uwięzieni w jaskiniach.

Uprowadzenie w Atlancie

Tego samego dnia komandosi wdzierają się do ośrodka badań nad naczelnymi pod Atlantą i porywają siostrę bliźniaczkę Leny i jej wyjątkowego podopiecznego ­– młodego goryla.

Akcja ratunkowa

Agenci Sigma Force nie po raz pierwszy muszą się rozdzielić. Komandor Gray Pierce wraz ze swoją partnerką Seichan podąża na pomoc Lenie Crandall, a Monk Kokkalis do Chin, dokąd zabrano jej siostrę. Są bardziej zdeterminowani niż kiedykolwiek, bo nie tylko ratują świat przed katastrofą – to akurat robią nie po raz pierwszy – ale i jednego z nich.

więcej

Inne z tej serii