WIRUS JUDASZA

James Rollins

Tytuł oryginału: THE JUDAS STRAIN
Tłumaczenie: Paweł Wieczorek
Liczba stron: 480
Format: 143 x 205 mm
ISBN: 978-83-7985-949-8
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Data wydania: 22 marca 2017

Matka natura potrafi być niezłą dziwką. To największa terrorystka, jaką można sobie wyobrazić. Lepiej jej nie wkurzać.

Zabójstwa w Grecji i Włoszech
Fale Morza Egejskiego wyrzucają na brzeg zwłoki mężczyzny. W Wenecji zostaje zamordowany kustosz muzeum. Ofiary łączy to, że są archeologami, a powodem, dla którego zginęli, jest mały, na pozór bezwartościowy obelisk.

Znak Trybunału Smoka
W watykańskich archiwach zostaje odkryty symbol sekty, którą –  jak się wydawało – już pokonano. Nakreślony wokół pisma  starszego niż sama ludzkość, wskazuje na związki z Gildią – największym wrogiem Sigmy.

Epidemia w Indonezji
Mieszkańcy Wyspy Bożego Narodzenia zapadają na dziwną chorobę. Wygląda na to, że z dna oceanu wydostało się coś, co zamienia dotąd nieszkodliwe bakterie w śmiercionośną broń.

Atak piratów
Uzbrojeni po zęby napastnicy przejmują zamieniony w szpital wielki statek wycieczkowy. Jak na przypadkowy atak piratów, ich działania są zbyt dobrze skoordynowane.  Szybko się okazuje, że działają na zlecenie Gildii, która poszukuje leku na tajemniczą chorobę wcale nie po to, by ratować świat.

Tym, jak zwykle,  zajmą się  agenci Sigmy. A pierwsze, co muszą odkryć, to związek między wybuchem epidemii a niejasnymi losami floty Marca Polo z czasów jego podróży powrotnej do Wenecji.

więcej

Inne z tej serii