SIÓDMA PLAGA

James Rollins

Tytuł oryginału: THE SEVENTH PLAGUE
Tłumaczenie: Maria Gębicka-Frąc
Liczba stron: 480
Format: 143 x 205 mm
ISBN: 978-83-8125-130-3
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Data wydania: 28 lutego 2018

Czy dziesięć biblijnych plag rzeczywiście dotknęło starożytny Egipt? A jeśli tak, to czy dziś mogą się powtórzyć podobne klęski? Na globalną skalę?

Zaginieni naukowcy

Grupa brytyjskich archeologów znika bez śladu w Sudanie. Po dwóch latach nomadowie znajdują na pustyni wycieńczonego szefa wyprawy. Profesor McCabe umiera, zanim ma okazję rzucić światło na to, co się wydarzyło.

Odkrycie w prosektorium

Kairscy patolodzy, wykonując sekcję zwłok McCabe’a, odkrywają szokujące fakty, z których wynika, że profesor jeszcze za życia był poddawany mumifikacji. Tymczasem osoby, które miały z nim kontakt, zapadają na śmiertelną chorobę. Światu grozi epidemia o niespotykanych dotąd rozmiarach.

Stacja Aurora

W tym samym czasie na arktycznej wyspie szalony miliarder, zafascynowany wynalazkami Nikoli Tesli, szykuje się do eksperymentu, który może być zgubny w skutkach dla całej planety.

 

Ostatnia deska ratunku

I znów przyszłość ludzkości zależy od agentów Sigma Force. Painter Crowe, Gray Pierce, Seichan, Joe Kowalski, Monk Kokkalis i Kate Bryant muszą się rozdzielić. Jedni ruszą do Afryki, inni za koło podbiegunowe. Bo jeśli oni nie znajdą antidotum na szerzącą się chorobę i nie powstrzymają szaleńca, to nie uda się to nikomu.

więcej
Kup teraz
swiatksiazki.pl
14.99 zł
38.00 zł
Oszczędzasz 23.01 zł
Idź do sklepu »

Inne z tej serii