MAPA TRZECH MĘDRCÓW

James Rollins

Tytuł oryginału: MAP OF BONES
Tłumaczenie: Arkadiusz Nakoniecznik
Liczba stron: 544
Format: 143 x 205 mm
ISBN: 978-83-7985-835-4
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Data wydania: 27 kwietnia 2016

James Bond to już przeszłość… Przyszłość należy do Graysona Pierce’a, nieprawdopodobnie sprawnego agenta Sigma Force!

Bezcenne relikwie
Rok 1162. Prawowity papież zostaje wygnany do Francji, a Rzymem rządzi uzurpator Wiktor IV. Istnieje coś, co nie może się dostać w ręce antypapieża, i niektórzy zginą, aby temu zapobiec.

Krwawa msza
Czasy współczesne. Nabożeństwo w Święto Trzech Króli kończy się masakrą, kiedy do katedry w Kolonii wdzierają się przebrani za mnichów mężczyźni z uzi. To nie wierni są ich celem, lecz zawartość złotego relikwiarza przy głównym ołtarzu.

Poruszenie w Watykanie
Kradzież relikwii Trzech Mędrców z katedry budzi głęboki niepokój hierarchów Kościoła. Śledztwo prowadzi detektyw w sutannie, monsinior Verona, wspomagany przez siostrzenicę, porucznik karabinierów.

Trybunał Smoka
Wkrótce wychodzi na jaw, że za masakrą w Kolonii i innymi zabójstwami stoi średniowieczna sekta, która próbuje poznać tajemnice przed wiekami ukryte przez alchemików. A ta wiedza ma im dać władzę nad światem.

Sigma Force wkracza do akcji
Tylko komandor Grayson Pierce i jego ludzie mogą zapobiec katastrofie. Podążają więc tropem średniowiecznej zagadki – od Mediolanu, przez Rzym oraz grobowiec Aleksandra Wielkiego, po dawną siedzibę papieży w Awinionie – walcząc z gotowym na wszystko przeciwnikiem. I z czasem.

więcej
Kup teraz
swiatksiazki.pl
27.00 zł
40.90 zł
Oszczędzasz 13.90 zł
Idź do sklepu »

Inne z tej serii