Jean-Pierre Cabanes

Jean-Pierre Cabanes (ur. 1949 r.), francuski pisarz, autor kilkunastu książek przetłumaczonych na wiele języków. Za powieść L’Audience solennelle otrzymał Grand Prix de Littérature Policière. Z zawodu adwokat, mieszka w Nîmes na południu Francji, ale ponieważ jest zafascynowany Włochami, spędza w tym kraju każdą wolną chwilę. Tam też osadził akcję kilku swoich powieści.

więcej

Violette Cabesos

Violette Cabesos (ur. 1969 r.) debiutowała w 2003 roku powieścią Sang comme neige, która zdobyła uznanie nie tylko ze względu na fabułę, ale także na unikalny styl. Jest współautorką Obietnicy anioła i Utraconego słowa napisanych z Frédéricem Lenoirem.

więcej

Rebecca Cantrell

Rebecca Cantrell (ur. 1968 r.), amerykańska pisarka, autorka szesnastu powieści, w tym cyklu powieści kryminalnych z Hannah Vogel, dziennikarką kryminalną, których akcja rozgrywa się w Berlinie lat 30. XX wieku. Zdobywczyni Macavity Award. Jej powieść iDrakula, nominowana do nagrody Appy, znalazła się wśród 10 najlepszych horrorów dla młodzieży w 2010 roku według „Booklist”.

więcej

Truman Capote

Truman Capote (ur. 1924 r., zm. 1984 r.), wybitny amerykański pisarz zaliczany do klasyków literatury XX wieku. Celebryta i skandalista, przyjaźnił się z pisarzami (m.in. Jamesem Michenerem, Harper Lee, Johnem Steinbeckiem, Normanem Mailerem, Williamem Styronem oraz Philipem Rothem), reżyserami filmowymi i gwiazdami kina. Autor opowiadań, powieści, scenariuszy filmowych i fabularyzowanych reportaży. Na kanwie jego twórczości powstało co najmniej 20 filmów kinowych i telewizyjnych oraz musical wystawiony na Broadwayu.

więcej

Elisabeth Carpenter

Elisabeth Carpenter - brytyjska pisarka, autorka thrillerów psychologicznych. Ukończyła studia z literatury angielskiej. Jest autorką czterech powieści, nagrodzoną Northern Writers’ New Fiction Award, dwukrotnie nominowaną do Yeovil Literary Prize oraz MsLexia Women’s Novel Award.
Mieszka wraz z rodziną na północy Anglii i tam osadza akcję większości swoich książek.

więcej

Donato Carrisi

Donato Carrisi (ur. 1973 r.), włoski scenarzysta pisarz i dramatopisarz. Absolwent prawa ze specjalnością w kryminologii i behawiorystyce. W trakcie studiów założył Grupę Teatralną Vivarte, dla której napisał pięć sztuk i dwa musicale. Pisuje dla centrolewicowego „Corriere della Sera”, jednego z trzech czołowych dzienników we Włoszech. Od 1999 roku współpracuje z państwową telewizją RAI. Spod jego pióra wyszły scenariusze popularnych seriali Casa Famiglia, Il Croupier Nero, Falene, Nassirya i Squadra Antimafia. W 2009 roku zadebiutował powieścią kryminalną Zaklinacz. Książka odniosła ogromny sukces komercyjny (ponad 250 tys. egzemplarzy sprzedanych w samych Włoszech, przekłady na 24 języki).

więcej

Rae Carson

Rae Carson (ur. 1973 r.), amerykańska autorka powieści fantasy dla młodzieży. Zadebiutowała w 2011 roku Dziewczyną ognia i cierni, która trafiła na listę bestsellerów „New York Timesa” oraz zdobyła nominacje do nagród Williama C. Morrisa i Andrew Nortona. Seria zapoczątkowana przez tę powieść zdobyła popularność na całym świecie.

więcej

Steve Cavanagh

Steve Cavanagh, prawnik i pisarz. Uznany przez krytyków, nagradzany autor serii sensacyjnych thrillerów prawniczych z Eddiem Flynnem. Jego trzecia powieść Kłamca została wyróżniona nagrodą Gold Dagger dla najlepszej powieści kryminalnej 2018 roku. Cavanagh jest połową duetu autorów nagrywających popularne, dostępne online podcasty „Two Crime Writers and a Microphone”, w których wraz pisarzem Lucą Veste’em omawiają najnowsze wydarzenia na światowym rynku wydawniczym (i nie tylko). Wkręceni to pierwsza powieść tego autora poza serią.

więcej

Gabrielle Charbonnet

Gabrielle Charbonnet (ur. 1961 r. w Nowym Orleanie), amerykańska pisarka specjalizująca się w literaturze młodzieżowej. Zwykle ukrywa się pod pseudonimem Cate Tiernan. Zdobyła międzynarodową sławę mrocznymi i romantycznymi powieściami o czarach i czarownicach. Jej książki ukazują się w seriach wydawniczych Princess, American Gold Gymnasts i Disney Girls. Jest współautorką dwóch powieści napisanych wspólnie z Jamesem Pattersonem: Niedziele u Tiffany’ego i Czarownica.

więcej

Tracy Chevalier

Tracy Chevalier (ur. 1962 r. w Waszyngtonie), popularna amerykańska autorka powieści historycznych. O swoim dzieciństwie mówi krótko: „Spędziłam je w łóżku, czytając książki”. Od 1984 roku mieszka w Londynie. Ukończyła University of East Anglia ze specjalnością kreatywne pisanie. Początkowo pracowała jako redaktor. W 1997 roku opublikowała swoją pierwszą książkę – Błękitną sukienkę. Sławę przyniosła jej druga powieść, Dziewczyna z perłą, sfilmowana ze Scarlett Johansson w roli tytułowej.

więcej