Jean-Pierre Cabanes

Jean-Pierre Cabanes (ur. 1949 r.), francuski pisarz, autor kilkunastu książek przetłumaczonych na wiele języków. Za powieść L’Audience solennelle otrzymał Grand Prix de Littérature Policière. Z zawodu adwokat, mieszka w Nîmes na południu Francji, ale ponieważ jest zafascynowany Włochami, spędza w tym kraju każdą wolną chwilę. Tam też osadził akcję kilku swoich powieści.

więcej

Violette Cabesos

Violette Cabesos (ur. 1969 r.) debiutowała w 2003 roku powieścią Sang comme neige, która zdobyła uznanie nie tylko ze względu na fabułę, ale także na unikalny styl. Jest współautorką Obietnicy anioła i Utraconego słowa napisanych z Frédéricem Lenoirem.

więcej

Rebecca Cantrell

Rebecca Cantrell (ur. 1968 r.), amerykańska pisarka, autorka szesnastu powieści, w tym cyklu powieści kryminalnych z Hannah Vogel, dziennikarką kryminalną, których akcja rozgrywa się w Berlinie lat 30. XX wieku. Zdobywczyni Macavity Award. Jej powieść iDrakula, nominowana do nagrody Appy, znalazła się wśród 10 najlepszych horrorów dla młodzieży w 2010 roku według „Booklist”.

więcej

Truman Capote

Truman Capote (ur. 1924 r., zm. 1984 r.), wybitny amerykański pisarz zaliczany do klasyków literatury XX wieku. Celebryta i skandalista, przyjaźnił się z pisarzami (m.in. Jamesem Michenerem, Harper Lee, Johnem Steinbeckiem, Normanem Mailerem, Williamem Styronem oraz Philipem Rothem), reżyserami filmowymi i gwiazdami kina. Autor opowiadań, powieści, scenariuszy filmowych i fabularyzowanych reportaży. Na kanwie jego twórczości powstało co najmniej 20 filmów kinowych i telewizyjnych oraz musical wystawiony na Broadwayu.

więcej

Donato Carrisi

Donato Carrisi (ur. 1973 r.), włoski scenarzysta pisarz i dramatopisarz. Absolwent prawa ze specjalnością w kryminologii i behawiorystyce. W trakcie studiów założył Grupę Teatralną Vivarte, dla której napisał pięć sztuk i dwa musicale. Pisuje dla centrolewicowego „Corriere della Sera”, jednego z trzech czołowych dzienników we Włoszech. Od 1999 roku współpracuje z państwową telewizją RAI. Spod jego pióra wyszły scenariusze popularnych seriali Casa Famiglia, Il Croupier Nero, Falene, Nassirya i Squadra Antimafia. W 2009 roku zadebiutował powieścią kryminalną Zaklinacz. Książka odniosła ogromny sukces komercyjny (ponad 250 tys. egzemplarzy sprzedanych w samych Włoszech, przekłady na 24 języki).

więcej

Rae Carson

Rae Carson (ur. 1973 r.), amerykańska autorka powieści fantasy dla młodzieży. Zadebiutowała w 2011 roku Dziewczyną ognia i cierni, która trafiła na listę bestsellerów „New York Timesa” oraz zdobyła nominacje do nagród Williama C. Morrisa i Andrew Nortona. Seria zapoczątkowana przez tę powieść zdobyła popularność na całym świecie.

więcej

Gabrielle Charbonnet

Gabrielle Charbonnet (ur. 1961 r. w Nowym Orleanie), amerykańska pisarka specjalizująca się w literaturze młodzieżowej. Zwykle ukrywa się pod pseudonimem Cate Tiernan. Zdobyła międzynarodową sławę mrocznymi i romantycznymi powieściami o czarach i czarownicach. Jej książki ukazują się w seriach wydawniczych Princess, American Gold Gymnasts i Disney Girls. Jest współautorką dwóch powieści napisanych wspólnie z Jamesem Pattersonem: Niedziele u Tiffany’ego i Czarownica.

więcej

Tracy Chevalier

Tracy Chevalier (ur. 1962 r. w Waszyngtonie), popularna amerykańska autorka powieści historycznych. O swoim dzieciństwie mówi krótko: „Spędziłam je w łóżku, czytając książki”. Od 1984 roku mieszka w Londynie. Ukończyła University of East Anglia ze specjalnością kreatywne pisanie. Początkowo pracowała jako redaktor. W 1997 roku opublikowała swoją pierwszą książkę – Błękitną sukienkę. Sławę przyniosła jej druga powieść, Dziewczyna z perłą, sfilmowana ze Scarlett Johansson w roli tytułowej.

więcej

Lee Child

Lee Child (ur. 1954 r.), brytyjski pisarz, od 1998 roku mieszkający w Nowym Jorku. Autor jednej z najpopularniejszych serii sensacyjnych na świecie. W 2009 roku wybrany na prezesa stowarzyszenia Mystery Writers of America. Studiował prawo, potem pracował w teatrze i telewizji Granada. Zwolniony po osiemnastu latach w wyniku restrukturyzacji, zainwestował w karierę literacką. W 1997 roku ukazała się jego pierwsza powieść – Poziom śmierci. Książka zdobyła Anthony Award za najlepszy debiut kryminalny i zapoczątkowała serię thrillerów ze wspólnym bohaterem, byłym żandarmem wojskowym Jackiem Reacherem,

więcej

Lincoln Child

Lincoln Child (ur. 1957 r. w Westport w stanie Connecticut), amerykański pisarz, autor i współautor powieści sensacyjnych, technothrillerów i horrorów. Po ukończeniu studiów pracował w wydawnictwie St. Martin’s Press jako redaktor, a od 1987 roku jako analityk w firmie ubezpieczeniowej MetLife. W 1988 roku nawiązał współpracę literacką z Douglasem Prestonem.  Jej owocem było kilkanaście powieści, m.in. przeniesiony na duży ekran Relikt i Kult. W 2002 roku ukazała się pierwsza samodzielna powieść Childa,

więcej