Rafel Nadal

Rafel Nadal (ur. w 1954 r. w Gironie), kataloński pisarz, z zawodu dziennikarz, który pracował dla najważniejszych hiszpańskich dzienników krajowych i zajmował kluczowe stanowiska w kilku wydawnictwach. Pisuje do dziennika „La Vanguardia” oraz współpracuje na stałe jako komentator ze stacjami telewizyjnymi. Jako pisarz zyskał popularność po opublikowaniu Szampańskich dni, sagi osnutej na kanwie historii jego rodziny, jednak międzynarodową sławę przyniosła mu przetłumaczona na kilkanaście języków Klątwa rodziny Palmisano.

więcej

Julia Navarro

Julia Navarro (ur. 1953 r. w Madrycie), pisarka i dziennikarka prasowa, radiowa i telewizyjna. Po napisaniu kilku książek z dziedziny literatury faktu, dotyczących aktualnej sytuacji politycznej w jej kraju, w 2004 roku opublikowała pierwszą powieść, thriller historyczny Bractwo świętego całunu. Książka z miejsca stała się bestsellerem, osiągając bezprecedensowy sukces i utrzymując się przez kilka miesięcy na pierwszych miejscach list sprzedaży zarówno w kraju, jak i zagranicą. Krytycy okrzyknęli Navarro „hiszpańskim Danem Brownem”.

więcej

TJ Newman

TJ Newman - pracowniczka księgarni, która postanowiła zostać stewardesą.
W latach 2011–2021 była zatrudniona w liniach lotniczych Virgin America oraz Alaska. Ultimatum pisała głównie podczas całonocnych lotów nad Stanami Zjednoczonymi, kiedy jej pasażerowie spali.
Mieszka w Phoenix w stanie Arizona. Ultimatum to jej pierwsza powieść.
Ultimatum otrzymało nominację do nagrody Barry'ego dla najlepszej powieści kryminalnej/thrillera wydanego w 2021 roku.
Barry Award jest nagrodą przyznawaną corocznie od 1997 roku powieściom kryminalnym i thrillerom przez wydawców "Deadly Pleasures", amerykańskiego kwartalnika dla fanów kryminałów i thrillerów właśnie.

więcej