James Dashner

James Dashner (ur. 1972 r.), amerykański autor fantastyki dla młodych dorosłych (young adult), w swojej twórczości łączący wątki przygodowe, science fiction i survivalowe. Jego trzy powieści z cyklu Więzień labiryntu zostały zekranizowane, na filmową adaptację czeka również W sieci umysłów – pierwszy tom cyklu Doktryna Śmiertelności. Ma pięcioro rodzeństwa, z żoną i czwórką dzieci mieszka w stanie Utah.

więcej

Eve De Castro

Eve De Castro (ur. 1961 r.), francuska pisarka, scenarzystka i dziennikarka, autorka powieści z gatunku historical fiction. Absolwentka Sciences Po (Instytutu Nauk Politycznych), gdzie studiowała prawo międzynarodowe oraz historię. Laureatka Nagrody Księgarzy oraz Prix des Deux Magots dla młodych talentów literackich.

więcej

Carolina De Robertis

Carolina De Robertis (ur. 1971 r.), pisarka pochodzenia urugwajskiego. Autorka trzech powieści – Perła, Niewidoczna góra (uznana przez „San Francisco Chronicle”, „O, The Oprah Magazine” oraz „Booklist” za najlepszą książkę 2009 roku i nagrodzona włoską Premio Rhegium Julii) i Bogowie tanga – przetłumaczonych na 17 języków. Jest również wielokrotnie nagradzaną tłumaczką literatury latynoamerykańskiej. Przez dziesięć lat pracowała w organizacji walczącej o prawa kobiet, gdzie zajmowała się wieloma zagadnieniami – od opieki nad ofiarami gwałtów, na pomocy imigrantkom skończywszy.

więcej

Jeffery Deaver

Jeffery Deaver (ur. 1950 r.), amerykański pisarz, cieszący się międzynarodową sławą autor bestsellerowych thrillerów, sprzedawanych w 150 krajach i tłumaczonych na ponad 30 języków. Urodził się pod Chicago, skończył dziennikarstwo na Uniwersytecie Missouri i prawo na Fordham. Był dziennikarzem, śpiewakiem folkowym i adwokatem. Napisał kilkadziesiąt powieści, trzy zbiory opowiadań i poradnik z dziedziny prawa. Jego powieść Porzucone ofiary została w 2009 roku uznana przez International Thriller Writers za książkę roku.

więcej

Sahar Delijani

Sarah Delijani (ur. 1983 r.), autorka irańska. Na świat przyszła w teherańskim więzieniu, do którego trafili jej rodzice za aktywny sprzeciw wobec reżimu islamskiego. W 1996 roku wyemigrowała z rodziną do północnej Kalifornii. Po ukończeniu szkoły średniej studiowała literaturę porównawczą na uniwersytecie Berkeley. W 2006 roku osiedliła się wraz z przyszłym mężem w Turynie. Zanim ukazała się jej, w dużej mierze autobiograficzna, debiutancka powieść Dzieci drzewa jakarandy, przetłumaczona na 30 języków i wydana w 75 krajach, Delijani publikowała swoje artykuły w mediach tradycyjnych i internetowych.

więcej

Jill Dembowski

Jill Dembowski, amerykańska autorka powieści dla młodzieży. Absolwentka Uniwersytetu Michigan, gdzie uzyskała dyplom z literatury i kreatywnego pisania. Mieszka w Nowym Jorku.

więcej

Damian Dibben

Damian Dibben, brytyjski pisarz znany przede wszystkim z powieści dla młodzieży, cyklu Strażnicy historii, na którym odcisnęła swoje piętno fascynacja autora historią starożytną, archeologią i kosmosem. Jako scenarzysta był współtwórcą m.in. Upiora w operze i Kota w butach. Jest także autorem własnego scenariusza Seventh Heaven, który wkrótce ma wejść do produkcji.

Damian Dibben jest zakochany w Londynie, gdzie mieszka wraz ze swoimi najwierniejszymi przyjaciółmi – psami Alim i Dudleyem.

więcej

Joel Dicker

Joël Dicker (ur. 1985 r.), szwajcarski pisarz o francusko-rosyjskich korzeniach. Absolwent prawa na Uniwersytecie Genewskim. Rok 2012 przyniósł Dickerowi długo wyczekiwany sukces – w odstępie zaledwie kilku miesięcy wydał dwie powieści – Ostatnie dni naszych ojców, uhonorowaną Prix des Écrivains Genevois, i Prawdę o sprawie Harry’ego Queberta, kilkusetstronicowy kryminał osadzony we współczesnej Ameryce.

więcej

Andrew Dilger

Andrew Dilger, redaktor i doceniany w brytyjskim świecie literackim poeta, a także miłośnik chartów. Suka z klasą jest jego debiutem prozatorskim. Autor mieszka wraz z żoną Sarah i charcicą Dash w Oksfordzie i pracuje nad kolejną książką.

więcej

Daphne du Maurier

Daphne du Maurier (ur. 1907 r., zm. 1989 r.), angielska pisarka, autorka popularnych powieści i opowiadań. Urodziła się w Londynie w artystycznej rodzinie. Jej ojciec, sir Gerald du Maurier, był aktorem i producentem, a dziadek, George du Maurier − pisarzem i rysownikiem. Pierwsza książka Daphne du Maurier pt. Dobry duch (The Loving Spirit) ukazała się w 1931 roku Jej najsłynniejsza powieść Rebeka należy do kanonu światowej literatury, na jej podstawie Alfred Hitchcock nakręcił oscarowy film o tym samym tytule. Opowiadanie du Maurier było również podstawą najbardziej znanego filmu Hitchcocka, Ptaki.

więcej