Harry Whittaker

Harry Whittaker, najstarszy syn uwielbianej brytyjskiej autorki powieści obyczajowych Lucindy Riley, dorastał w latach 90. wśród sielskich krajobrazów zachodniego wybrzeża Irlandii. Jako syn poczytnej pisarki sam został gawędziarzem – cenionym i nagradzanym prezenterem radiowym pracującym dla BBC – oraz członkiem jednej z najbardziej znanych w Wielkiej Brytanii amatorskich grup teatralnych.

W 2019 roku Harry Whittaker i Lucinda Riley podjęli się wspólnego przedsięwzięcia pisarskiego, tworząc z myślą o najmłodszych serię Aniołki. Tak powstały cztery barwnie ilustrowane książeczki, zawierające mądre i ponadczasowe opowieści, których treść ma dodawać otuchy małym czytelnikom i przekazać im nieco tych ciepłych uczuć, którymi matka i syn zawsze wzajemnie się obdarzali.

Gdy Lucinda Riley zmarła po długiej i...

więcej

Urban Waite

Urban Waite, amerykański pisarz, przez całe życie związany z Seattle, absolwent University of Washington. Autor czterech świetnie ocenianych powieści: Na krawędzi, Już jestem martwy, The Carrion Birds, Sometimes the Wolf. Jego opowiadania pojawiły się m.in. w The Best of the West Anthology i w „The Southen Review”. Utwory Waite’a zostały przetłumaczone na 9 języków, wydawane są w 20 krajach.

więcej

Gok Wan

Gok Wan (właśc. Ko-Hen Wan, ur. 1974 r.), popularny brytyjski stylista, projektant mody i prezenter telewizyjny, znany przede wszystkim ze swojego show Jak dobrze wyglądać nago, w którym przekonuje kobiety, że mogą wyglądać pięknie niezależnie od tego, jaki rozmiar ubrań noszą.
Urodził się w 1974 roku w Leicester. Jego mama jest Brytyjką, a ojciec pochodzącym z Hong Kongu Chińczykiem. Dorastanie w mieszanej rasowo rodzinie w tamtych czasach nie było łatwe, szczególnie dla otyłego i pełnego kompleksów chłopca, który nie podzielał zainteresowań rówieśników.

więcej

H.C. Warner

Helen Warner zajmowała kierownicze stanowisko w brytyjskiej sieci regionalnych stacji telewizyjnych ITV; pracowała także w Channel 4. Jest autorką pięciu powieści. Pierwsze cztery napisała w pociągu
w drodze do pracy i do domu w Essex, gdzie mieszka z mężem i dwójką dzieci.
Idealna to pierwsza książka, którą napisała jako pełnoetatowa autorka, i znacznie odbiega od jej poprzednich powieści obyczajowych dla kobiet. Jak Helen sama twierdzi, pozwoliła jej odkryć w sobie mroczną stronę.

więcej

Tim Weaver

Tim Weaver (ur. 1977 r.), brytyjski pisarz, z zawodu dziennikarz. Jako wolny strzelec współpracował z wieloma dziennikami i czasopismami, m.in. „The Guardian” i „Sports Illustrated”, pisując o filmach, telewizji, sporcie i grach komputerowych. Weaver jest autorem serii thrillerów o prywatnym detektywie Davidzie Rakerze, zajmującym się poszukiwaniem osób zaginionych. Uwielbia powieści Lee Childa i Michaela Connelly'ego.

więcej

Lauren Weisberger

Lauren Weisberger (ur. 1977 r.), amerykańska pisarka i dziennikarka. Ukończyła Cornell University. Przez rok włóczyła się z plecakiem po świecie, odwiedzając m.in. Europę, Izrael, Egipt, Tajlandię, Indie i Nepal. Po powrocie do USA podjęła pracę w prestiżowym magazynie mody „Vogue”, a następnie w czasopiśmie podróżniczym „Departures”; uczestniczyła też w warsztatach literackich. Swoją szefową z „Vogue’a”, Annę Wintour, sportretowała jako Diabła w opublikowanej w 2003 roku powieści Diabeł ubiera się u Prady, która okazała się światowym bestsellerem. Powodzenie debiutanckiej książki przełożyło się na sukces jej filmowej adaptacji z Meryl Streep i Anne Hathaway w rolach głównych.

więcej

Colson Whitehead

Colson Whitehead (ur. 1969 r.), amerykański pisarz i dziennikarz, absolwent Uniwersytetu Harvarda, laureat National Book Award i Nagrody Pulitzera za powieść Kolej podziemna.
Urodził się, dorastał i wciąż mieszka na Manhattanie. Jego pierwsze teksty ukazały się w magazynie „The Village Voice”. Jest autorem sześciu powieści i dwóch książek z dziedziny literatury faktu; został dwukrotnie nominowany do Nagrody Pulitzera. Od 2015 roku ma stałą kolumnę w „The New York Times Magazine”. Wykładał między innymi na Uniwersytecie Columbia i uniwersytecie w Houston.

więcej

Connie Willis

CONNIE WILLIS (właśc. Constance Elaine Trimmer Willis, ur. 1945 r.), amerykańska pisarka, autorka powieści i opowiadań z gatunku science fiction i fantasy. Zadebiutowała opowiadaniem The Secret of Santa Titicaca w magazynie „Worlds of Fantasy” na przełomie 1970 i 1971 roku. W 1982 roku ukazała się jej pierwsza powieść Water Witch, napisana wspólnie z Cynthią Felice. W swoim dorobku ma 11 Nagród Hugo, 10 Nagród Locus oraz 7 nagród Nebula (najwięcej ze wszystkich pisarzy science fiction).

więcej

Don Winslow

Don Winslow (ur. 1953 r.) jak wielu słynnych amerykańskich pisarzy, imał się rozmaitych zajęć, zanim zyskał literacką sławę. Pod koniec lat 70. ubiegłego stulecia przeniósł się z Rhode Island do Nowego Jorku, gdzie najpierw został kierownikiem sieci kin, a następnie… prywatnym detektywem. Po krótkiej przerwie na dokończenie edukacji zajął się organizacją górskich wycieczek w chińskiej prowincji Syczuan oraz prowadził safari w Kenii.

więcej

Rachel Winters

Rachel Winters –  brytyjska pisarka i dziennikarka, singielka mieszkająca w Londynie. Ukończyła studia magisterskie z zakresu kreatywnego pisania, a w czasie studiów i tuż po nich pracowała jako dziennikarka-freelancerka dla lokalnych gazet i magazynów internetowych – redagowała między innymi rubrykę o rzemiośle i pisała cotygodniowe felietony o zwierzętach domowych (choć sama nie ma żadnego). To nie jest mylne wrażenie – jej życie przypomina z grubsza życie Carrie Bradshow, bohaterki serialu „Sex w wielkim mieście”.

Rachel lubi piesze wędrówki po kraju, uwielbia zgiełk dużych miast i głęboko wierzy, że jest niewiele problemów, których nie da się rozwiązać w gronie przyjaciół przy kieliszku wina. Obecnie jest redaktorką w Orion Books.

więcej